1. 1.
  Hdp' nin kadına ve kadınlara verdiği değeri itibari gösterir. Bu demokratik listeden dolayi tesekkurlerimi sunuyorum.
  6 -3 ... inzaghigi
 2. 2.
  Hdp nin yobazların aksine kadınlara değer verdiğini gösterir.
  3 -5 ... selahattin demirtas
 3. 3.
  Kadınlara verilmesi gereken değerin göstergesidir . Olması gerekeni yapmışlardır .
  ... avukatt
 4. 4.
  ironiktir, yemedik.

  cumhuriyetin ilk yıllarında kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişini ilkokulda bizlere şişire şişire anlattılar. avrupa'dan önce vermişiz bir de, peh peh peh. ilk kadın vekillerin hepsinin başı açık olduğunu görebilirsiniz. bu demektir ki seçilme hakkı, tek parti'nin dayatmalarına muhalif vekil istenmemesi olarak; yani bazı kadınların seçme ve seçilme hakkı olarak görebiliriz.

  aynı şekilde kürt siyaseti de silahlardan arınarak gitgide legalize olma yolunda. bunlar da da örneğin çocuğu dağa kaçırılan kadınlar, dağa öyle veya böyle çıkıp kampta ortalık orospusu edilmiş kadınların pek bir ehemmiyeti yok. yine bazı kadınlar seçilme hakkına sahip. önce halkınızın kadınları mal olarak görmesinin önüne geçin.
  -3 ... letis
 5. 5.
  demek ki bıyık üzerinden siyaset yapıyorlar. (kimse yazmadan yazmak istedim.)
  1 ... pelinkovac
 6. 6.
  komiktir. şöyle ki hdp'nin tabanı kadını, eşcinsellerı, gayrimüslimleri ve onların mücadelelerini önemseyen bir kitle değildir. he fakat bu bir oy kaybına neden olabilir mi, sanmam. sonuçta ilkel ve feodal bir kitleden bahsediyoruz. kabile şefi ne derse o. ama mesela 2014 yerel seçimlerinde hakkari'de, bir önceki seçime göre yaklaşık 20 puanlık bir kayıp olduğunu ve ilgili kentte adayın kadın olduğunu anımsayalım.
  -2 ... gaspirali
 7. 7.
  25 adette eşşeği aday göstermiş.

  Varın siz hesap edin.
  1 -3 ... etnografya
 8. 8.
  barajı geçemedikten sonra boşa kürek çekmedir. ben istesem 500 tane gerçek sarışın aday gösteririm ama seçilemedikten sonra ne fayda...
  -1 ... existenz
 9. 9.
  Zırtoların tribünlere oynama çabasının tezahürüdür.
  1 -3 ... ayazhan
 10. 10.
  herkesin göstermelik hareket üzerine fikir birliği oluşturduğu durumdur. tamam kardeşim niyet gerçek değil belki, fakat neden o oran ötekilerden fazla? memlekette chp'den akp'den aday olan kadın mı azdı? asıl soruna bakmıyorsunuz ki. gene bıdı bıdı. keşke öteki partilerde minimum %25 olsaydı. daha fazla olsaydı. kadınlar önemlidir.
  1 -1 ... larsmon