bugün

bunca yil hala ne istediklerini bilmiyorum. bence kurtler dahi bilmiyor. esitlik diyip duruyorlar. daha nasil esit olcaz? trollemeden tartisalim.
30 cm civarı bir şey istiyorlar herhalde. Bugüne kadar yedikleri yetmemiş olsa gerek.

Ciddili konuşacaksak eğer, devlet her şeyimizi ödesin ama biz özerk olalım istiyorlar. Özerk olunca ne olacak kimse bilmiyor. Ama paraları foşik tc ödesin yeter.
Ciddi manada benim de cevabını aradığım soru. Kardeş ne istiyorsunuz? Yakın bi Kürt arkadaşım var bazen ona da soruyorum hacı ne istiyorsunuz diye hemen hepiniz faşistsiniz diye yaygara koparıyor. Biriniz bi cevap verin lan..
(bkz: yarak) Azeri dilinde silah demek ama ben türkiye Türkçesinde söylüyorum.
samimi bir soru...

evet, ne istiyor hdp???

►teröriste gerilla demek istiyor, diledikleri gibi terör örgütü propagandası ve övgüsü yapmak istiyorlar.

►askerin, polisin terör örgütüne yönelik operasyonlarının durmasını istiyorlar.

►türkiye'den ayrılmak istemiyor, ama kürdistan kurmak istiyorlar.

►türkiye'nin ypg terör örgütünü muhatap almasını ve terör örgütü olarak tanımamasını istiyorlar.

►elektrik faturası ödemeyenlerin elektriğinin kesilmesini istemiyorlar.

►kürtlerin fatura ödememesini, vergi ödememesini ve tüm bunların dışında ayrıcalıklara sahip olmasını istiyorlar.

►devletin kaçakçılığa göz yummasını, kaçakçıya bulaşmamasını istiyorlar.

►pkk'nın gümrük kurup vergi toplamasını istiyorlar.

►cezaevlerindeki teröristlere özgürlük istiyorlar.

►meclis'te milletvekili olup maaş almak ama istiklal marşı okumamak, yemin etmemek istiyorlar.

►türk lafını duymak istemiyor, ülkenin adının türkiye olmasından rahatsızlık duyuyorlar.

kısacası, hdp bu ülke için tek iyi bir şey istemiyor.
istediği her şey bu ülkenin, bu milletin aleyhine.

ama en çok onların sesi çıkıyor, en çok onlar terbiyesizlik yapıyor ve mağdur rolü oynuyorlar.

doğu ve güneydoğu anadolu'daki kürtler hdp'nin zerre umurunda değil, onlar şehirlerdeki kürtlere hitap edip, tatlı su solcuları ile yol yürüyorlar.

daha bugün van'lı bir arkadaş ile oturduk konuştuk.
"hdp olduğu sürece doğu'da ne hayvancılık yapılır, ne tarım yapılır" dedi çıktı işin içinden.

dün de bugün de bunların yürüdüğü yol terör yoludur.
geçmişte ve gelecekte bunlarla müzakere yapan, masaya oturan, bunları meclise sokan, bunları mecliste tutan kim varsa allah belasını versin.

hdp, terör örgütü pkk'nın partisidir, net olarak terörist bir oluşumdur.
bu kafayla giderlerse daha çok hapse girerler, daha çok kayyumla tanışırlar, daha çok dayak yerler...

hdp ve hdp'liler önce insan olmayı denemeliler.
sert ve küfürlü yorum istiyor.
Kürdistan.
ak parti ne istiyorsa aynısını istiyor.
(bkz: sinkaflı sözler)
(bkz: سق)
tengir budun adlı arkadaş yazmış zaten bizim yazmamıza gerek yok annem maalesef yarı kürt bende %25lik var keşke olmasaydı be.
Ne istediklerini kendileri de bilmiyor. Var olalım derken türkiye ye büyük bir terör sorunu armağan ettiler. Hem türkler hem de kürtler can verdi. Şimdi ise açmaza girdiler. Türkiye nin büyük olduğunu bölünemeyeceğini anlayınca abd nin uşağı olma yolunu seçtiler. Onu bile adam akıllı yapamadılar çünkü Türkiye Akdenize inmelerine imkan vermedi.

Ben kürtleri Yahudilere benzetiyorum. istenmeyen misafir muamelesi görüyorlar bu coğrafyada ama Yahudiler çalışıp çabalayıp düşmanlarını sindirdi. Kürtlerde çalışacak göt yok. Abd sana erbil gibi birşey vermiş. Orayı ben olsam laz vegas yaparım. Ama inşaatlar ile doldurup parayı Türk müthaitlerine yedirdiler.

Tamamen salaklar çünkü.
chp'yi shp'ye evirdikleri yetmiyor daha fazlasını istiyorlar,

il başkanları, ilçe ve gençlik başkanlıkları da yetmiyor.

ekrem gibi amorf tiplerin çoğalmasını, güçlenmesini ve halkların kardeşliği adı altında maskeli sözlerle kandırdıkları insan yelpazesini büyütmek istiyorlar.

atatürk ilke ve inkilaplarını, sosyalizm adı altında ezmek, insanları buna ikna etmek istiyorlar.

açık, aleni bir şekilde dağda ki zırtoların, teröristlerin, sırtını ske ske dubarlarqa dayayanların özgür kalmasını, alçaklığa devam etmesini ve dokunulmamsını istiyor.

atarürk'e en büyük hakaret olan kurucu partinin başında ki dersimli birinin devam etmesini istiyorlar.

ne kadar muhalif varsa çeşitli kavramlarla aralarına karışıp, devlet, millet karşıtlığı yapıyor, sözde özgürlüklerin kısıtlandığını güncemde sıcak ttmaya çalışıyorlar.

işin özü az sayıda olmalarına ve bir bok olmamalarına rağmen,

alevi ve kürtler üzerinden provakasyonlarda başarılı olmaları.

iktidarda ne kadar suç varsa bir o kadar da muhalefettedir.

fetö ve açılımla sürekli iktidarı suçlayanlar gözlernini açsın ve içinde bulundukları durumun farkına varsın..

ihanet ve kandrırılma üzerinden kendini amorti etmeye çalışanlar,

fetönün pkknın büyük ikramiyesini kuçaklarında gezdirmeye son versin.
Anayasanın ilk dört maddesi nedir ?

Bu dört maddeyi HDP ve avanelerine,hümanizm ayağına onların peşinden giden zümreye,liboşlara ve diğer parti mensupları dahil olmak üzere benliğini unutmuş beyhudelerin kafalarına vura vura öğretmek gerekiyor.

Bunları sağlayamayan yavşak siyesetçiler ve iktidar sahipleri olduğu sürece bunları anlatmak uygulamak zor gözüküyor.

Ama bu şekilde zıplamaya ve hassasiyetletimizi kaşımaya devam ettikleri sürece kaçınılmaz sonlarına hergün biraz daha yaklaşıyorlar.

görsel
annesini sevmeyen onlara katılıyor.
annesini sevmeyen onlara katılıyor. biz de üstümüze düşeni yapıp sövüyoruz işte napalım.
türkiye adam olmasın . öylece batının petrol çıkarlarına dokunan olmasın.

abd boşunamı 5000 tır silahı beleşe verdi.

pkkcı kürtler gibi emperyalizmin iti köpeği var mı ortadoğuda.
Ne istediğini hepimiz biliyoruz.
Hdp benim yarrramı yesin. Bu amina kodumun pkk li orospu evlatları için bi de entry mi kasıcam.

Açık ve net evet.
onlar ne istiyor bilmem ama ben kapatılmasını istiyorum.

neden kapatılmıyor acaba?

sürekli chp ile yanyana getirilip oy kapısı olarak kullanılmak için mi?

yoksa birileri kendi partisi kapatılmasın diye parti kapatma kanununu değiştirdiği için mi?