bugün

Bu saatten sonra hoşumuza gider. Öğğyk silik yapın beni aq bu entryden sonra.
size gitmez...
Hdp’nin bu 4. ismi falan zaten...

Yani kapatınca pek bir şey değişmediğini anlamak için ya “mal olmak lazım” ya da “hdp’nin daha güçlü olmasını istemek” lazım.

Bu insanlar her halükarda siyaset içinde var olacak.

Asıl tehlikeli olan bunlara meşru yolları kapatmaktır.
MHP ye gider gibi tahmin ediyorum. En azından ikiside ırkçılar. Ortak noktaları var.
tamamı neredeyse millet ittifakına yönelir. işte bu yüzden kapatılmaz. bakmayın iktidar ortaklarının iki de bir bağırmalarına.
akabe hdp yi kapatırsa babayı alacağını iyi bilir

akabe ve mhp haricinde tüm partilere gider

hatta akabe ye veren kürtler bile başka yere verir.
bir oy chp'ye bir oy hdp'ye.

sanki az çok fikir veriyor.
görsel
ıkby'e göç edip oradaki partilere oylarını versinler.
çoğunlukla pkk nın diğer yoldaşı chpkk ya gider.

dahada chp yi komünist kürtçü çetenin ele geçirdiğine inanmayan varsa beyinsizdir.

ah atatürk ah. partin hainlerle mehmetçik katilleriyle doldu.
Bölünmez. Yeni parti hazırlığı çoktan başlamıştır bile. Dtp, BDP, HDP... ismi ne fark eder. Doğulu gene oyunu aynı yere atar.
Hiçbir şekilde dağılmaz başka bir parti kurarlar kuramazlarsa bile bağımsız adaylarla girerler ancak başka bir parti ile anlaşırsa hdp'liler o partiye oy verebilir ama hdp kapatılınca yok olacağını düşünen varsa bu son 30 yıldan habersiz yada akıllanmamak demektir.
6 milyon oyunu da alıp kuzey ıraka gitsinler.
kendilerine utanmadan atatürkün partisiyiz diyenlere.
Yeni bir parti kurarlar. Adini değiştirirler. O kadar.
--spoiler--
cehape diyenlerin büyük hataya düşeceği sorunsaldır. misal son 10 senede yapılan bütün genel veya yerel seçimlere bakın. bakamıyorsanız ben linklerini koyarım. bütün seçimlerde ya hdp 1. akp 2. parti ya akp 1. hdp 2.parti. genel veya yerel fark etmiyor. doğuda cehapenin 1. çıktığı tek il tunceli olabilir. o da tam doğu sayılmaz zaten biraz daha ortada kalıyor.
--spoiler--

doğuda birinci çıksa ne yazar beşinci çıksa ne yazar, hepsini toplasan bir ankara bile etmiyor zaten. 3 büyük şehire bakın, son belediye seçimlerinde neden bu şehirlerde hdp adayı yoktu? bu oyların o şehirlerde kime gittiğini hepimiz biliyoruz değil mi?
Yeni bir parti kurulur ona gider.
Defolup gitsinler ülkemizden en iyisi bu olur bence 6 milyon teröristten kurtulmuş oluruz.
Defolup gitsinler ülkemizden en iyisi bu olur bence 6 milyon teröristten kurtulmuş oluruz.
real
Yeni kuracakları partiye. Hatta yeni parti kurmaya gerek bile yok, halihazırda dbp diye bir partileri var bile.

Kürtçüler kapatılan her partilerinin ardından daha radikal ve daha kuvvetli şekilde geldi. Şimdi de öyle olacak.

Ağamın kilına zarar gelirse türkleri uçururuz, diyen adamı devlet kanalına çıkartıp utanmadan milliyetçi poz kesenlerin morartısını şimdiden görebiliyorum. Iqnuz 60+ ise siz de görürsünüz.
Yeni kurulacak partiye.
Hemde 7 buçuk milyon olarak.
akp ve ekürüsüne gitmeyeceği kesindir.

hdpli seçmenin akp hakkında düşünceleri son derece negatif.
din, allah, iman gibi söylemler de etkili olabilecek gibi gözükmüyor.
Dersimli Kemal'e . Evet