1. 1.
  mhp 7.466.037 diğeri 5.917.474 kişiden oy almıştır.

  arada 1.5 milyonluk bir fark var bu az bir fark değil...

  ek olarak bu oy oranını "devlet bahçeli" ye bağlamak gerçekten saflıktır siyasi tarih bilincinin eksikliğidir. MHP ne zaman böyle bir oy almış veya bundan daha fazla bir oy oranı yakalamış?... hiçbir zaman. zaten yakalayamaz da.

  mhp söylemleri net olan bir partidir. ideolojik olarak altyapısı mevcuttur fikir adamları vardır ideolojik önderlere sahiptir. bu adamların fikirlerini okuyup ülkücü olanlar olduğu gibi fikirleri benimsemeyip "asla işim olmaz" diyenlerde çoğunluktadır. ideolojik bir yapısı olan radikal fikirler barındıran bir partinin bu oy oranlarını alması kolay değil.

  sakin olun...
  2 -2 ... kurtcebe noyan
 2. 2.
  1.6 milyon oyun HDP nin oyunun %28 i olduğu düşünüldüğünde akıl karı olmayan durumdur. aynı seviyeye gelmek için MHP nin oyunu hiç arttırmadan HDP nin %30 büyümesi gerektiğini düşünemeyen insan beyanıdır. Ayrıca yapılan parti - lider oy oranı araştırmasında partiye % 95 , lidere %5 oy oranı sonucu ile liderin oy oranını en az seviyede değiştirdiği parti mhp dir.
  ... cherookee
 3. 3.
  mhp daha az almıştır.
  ... merveyitavla
 4. 4.
  hdp 79 milletvekili, mhp 81 milletvekili çıkarmıştır. an itibariyle durum bu.
  1 -1 ... postmodernist
 5. 5.
  milletvekili sayılarının neredeyse aynı olması(1-2 kişi fark) ile açıklanabilecek durum.
  2 ... super yazar
 6. 6.
  Kürtler şu an kontrolsüz bir şekilde çoğalıyorlar.bilinçsiz,kontrolsüz,eğitimsiz.tâbi buradan hdpkknin oy alması daha kolay.daha kolay dağa eleman kazandırıyorlar.

  hdpkk çizgisinde olup oy verenlerin ailelerine baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız.

  kafatasçı değilim.ama kandırılan bir kürt halkı var bu hdpkk tarafından.

  uyuşturucu batağına düşmüş,aile baskısından kaçan,kan davaları devam eden,eğitim almayan ve çocuklarına gereken değeri vermeyip onları ticari meta olarak gören bir kürt nesli var.
  -2 ... sessiz geveze
 7. 7.
  mhp kadar vasıfsız bir parti yoktur. kardeşim akpden uzaklaşan sağcı seçmeni kucaklamak için harika bir fırsat değerlendirsene. hala "bizimle yürü türkiye"'ymiş. Siktirin lan sizinle nereye yürüyeyim kampüs mü basacağız, seçim merkezi mi basacağız?
  2 -1 ... pedalsiz bisiklet