bugün

HDP'nin başa gelmesi durumunda olması muhtemel olaylardır.
Meteor düşmesi falan belki.
olmayacağından boşu boşuna hayal kurmayın amına kodumun kro-magnon piçleri.
after heval partisi.
Apoyu hapisten çıkarıp general yapmazlarsa göt capsimi atacağım önerme.
alırım keleşimi türkistan devletini kurmak için dağlara çıkarım.
(bkz: darbe)

Demokrasi aşığıyız dediysek o kadar da değil yani. Ordu göreve.
Kayyum kayyum..
Nişantaşı bebek kıçına kına yakar.
bir gün olur ama öşekler & maymunlar cehenneminde..
Olamaz. Şayet oldu diyelim halk bu sefer "ciddi ciddi" ayaklanır, ordu da darbe yapıp yönetime el koyar ve cunta rejimi ilan edilir. Hdp kapanır bakanları hapsi boylar. Birkaç sene sonra askeri yönetim "demokratik" bir seçim yaptırır türk milleti yine kendini bir güzel si**cek (anladınız siz onu!) bir partinin adayına oy verir hayat devam eder.
Türkiye diye bir şey kalmaz.
en basit ifadeyle türkiye cumhuriyeti diye bir devlet kalmaz. askeriye falan da hiçbir cacık yiyemez.

demokrasilerde esas olan halkın iradesidir. bir gün olur da hdp iktidar olacak kadar oy alabiliyorsa bunun tek açıklaması var o da kürt nüfusunun şu anki sayının çok üstünde olması gerek. şu an için mümkün değil, ama 20-30 yıl sonra olacak olan bu. hdp'ye oy verecek türkler elbette var ama çok çok az. onlar da tatlı su solcularından başkası değil. "kürtler çok ezildi yea" diyen ucubeler. en fazla % 1. daha fazlası değil.

devam edeceksek kürt nüfusu yeterli sayıya ulaşıp iktidar olduğunda askeriye istediğini yapsın hiçbir halt yiyemez. en fazla darbe yapar, hükümeti düşürür, siyasi yasak verir, parti kapatır. peki ya sonra? bizim meşhur cihangir solcuları kürtlerin mağduriyetini her an, her dakika çarşaf çarşaf haber yapar. yeni kurulacak pkk partisi daha önce aldığı oydan çok daha fazlasını sonraki seçimde alır.

üstte de dediğim gibi demokrasilerde halkın iradesi her şeyden daha güçlüdür. sonuç olarak;
(bkz: ayrılıkçı türkler)