bugün

Teröristleri ve leş liderini destekleyen bu insanları tv kanallarına çıkartıp
sayın Öcalan gibi sözleri söylemesine nasıl izin veriliyor anlayamıyorum.

Edit: bu insanların Teröristleri desteklediği bir gerçek değil mi neden eksi veriyorsun amk teröristi sen de mi destekliyorsun kendini.

Yok olmayacak kardeşim orada o portakal orada kal diyecek sayın demesine izin vermeyecek kardeşim işte o kadar..
Kardeşim 6 milyon insan tarafından oy almış bir partinin yetkilileri tabiki bir tv programına katılıp açıklamalar yapabilir. Fox tv yi bu bağlamda kutlarım.

insanların bu programın yapılmasına tepki vermesinide anlamsız bulmuyorum onlarada katılıyorum. Sonuçta ortada büyük acılar var.

Ama şunu kimse unutmasın bu dünya kimseye kalmadı kalmaz, bir kere geldiğimiz şu dünya'da biraz yapıcı ve insan olalım. Her yönden empati kurarak düşünelim. Ama şuan bu tv programının yapılmasına karşı olup domuz vs gibi laflar edenlerde, o tv programındaki insanlarda örümcek kafalı oldukları için bu lafımın bir manası yok.
bu dünyada koca toplumların bazen hep birlikte mış miş gibi davranabildiğini gösterir.

ya sen o kadına ne soracaksın? yani kağıt üstünde güya bir partinin üyesi, ama gerçekte o parti pkk silahlı terör örgütünün siyasi kanadı değilmiş gibi herkes rol yapsın, oyalanalım mı, nedir olay?

o kadın orada zaten pkk örgüt çizgisine aykırı bir şey konuşamaz ki?

fox'un iki acar gezizekalısından da böyle bir program beklenirdi. 2 dakika sabredip izledim, yetti arttı...
Demirtaş'ın nasıl birisi olduğunu, Hdp'de nasıl bir fark yarattığını gayet güzel izledik bu program. p. buldan PKK'yı eleştiremiyor, zorlanıyor. Demirtaş'ın pkk'ya karşı tavrı ne kadar net. Hdp'nin içi de karışık.
Öcalan'ın heykelini dikeceğiz diyen adam mezopotamyanın özerklik canavarı olan barzaniye çok net bir tavır koymuştur. Öcalan'ın heykelini diken adam referanduma evet verin diyen aynı öcalan'a tavır koymuştur. PKK öcalan'a ait ama HDP tabanı, Kürtlerin bir çoğu bu tabana dahil değil. Bu yapıyı okuyamayacaksın ama sen de yazı yazacaksın işte. Ömer Üründül gibisiniz.