1. 1.
  Her kesimden insanları içinde barındırmasıyla, çoğulcu demokratik siyaset anlayişiyla, her turlu baskiya ve şiddete karşi çikmasiyla, yediden yetmişe herkezin kendisinde birleşmesiyle tam bir kültür mozaiğidir.. içinde türk, kürt, alevi, sünni her kesimden insan bulabilirsiniz. En son ığdır' da yine bir azeriyi aday yapmasiyla gün gibi ortadadir ornek olarak. Yeni çoğulcu, demokratik inşa ve halklarin kardeşligi için halkin partisinde birleselim.
  1 -2 ... inzaghigi
 2. 2.
  tuvaletteki de bu mozaik pastanın kremasıdır, şeklinde devam eden cümle.
  1 -1 ... karbonat bazli yasam formu
 3. 3.
  başbuğ türkeş'in yıllar önce cevabını verdiği zırvadır.

  (bkz: ne mozaiği ulan)
  ... conta behcet
 4. 4.
  (bkz: japon pornosu)

  Benzer yanları ikisi de kıllıdır.
  -1 ... etnografya
 5. 5.
  sadece farklı kesim ve inançlardan insanları bünyesinde bulundurması bu iddianın altını ve içini doldurmaya yetmez. ancak bu iddia her şeyden önce içtenlikle benimseniyorsa, hdp sadece kürt yurttaşların partisi olmaktan ve kürtçülük esasında politika yapmaktan vaz geçip tüm Türkiye'nin bir oluşumu olmak iradesinde ise bundan sadece mutluluk ve heyecan duyulur.
  bu ülke, bu topraklar hepimize yeter, herkes geçmişte hatalar yaptı, günahlara girdi. kim ne kadar az, öteki ne kadar çok, bunun hesabına girilmez. kavgada yumruk sayılmaz bilirsiniz. geçmişe bir sünger çekmek aklın ve vicdanın gereğidir. elbette bunu yaparken ocağına ateş düşmüşlerin, fidanlarını, sevdiceklerini toprağa vermişlerin hassasiyetlerini barış ve huzur kadar aziz bilmek, onları rencide etmemek insanlık borcudur. bu borç, türk, kürt ve diğer etnisite mensubu tüm yurttaşlara, hepimize düşer.
  2 ... argiris