bugün

Bence patates alır.
Patates kızartmasının açık ara farkla alacağı versus.

ama patates olsun da nasil olursa olsun da derim.
haşlanmış patates alır.

tavukla beraber haşlanan patatesin kokusunu lezzetini düşününce baya kızartması görünmez oluyor.
haşlama patates alır. tam böyle kıvamında olacak bide basıcan üstüne tuzu ımmhh kabuğuyla bile yerim.
patates salatasını ikisine tercih ederim.
Elma dilim patates ikisini de alır. Dışı çıtır içi haşlanmmış. Olsa da yesek.
haşlanmış patatesi yuvarlak yuvarlak dilimleyeceksin sonra salca baharat kattiktan sonra firinlayacaksin mükemmel oluyor diger ikisinden daha iyi. sade patates kizartması sondadir
Bir kumpir değildir ikiside.
patates kızartması.
biraz tuz ve haslanmis patates oh mis. ama yaninda da citir yumusak patates kizartmasi birde buz gibi kola ohh. arada kaldim.
Patates kızartması vura kıra alır.*
Ben alırım.
çok ayıp gerçekten şu yaptığınız. patates kızartması hiç haşlamayla yarışır mı? olsa olsa iskenderle, big mcle, efendime söyliyim fıstıklı baklavayla falan yarışır. cık cık cık!
közlenmiş patates ezer geçer.
Haşlanmış patates, tereyağı minci(çökelek), ve turşu sikertir.
valla ben iki çeşit patatesin üzerine de yumurta kırar yerim.
allah diyeni makbuldür.
bütün acıktırıcı entry vb hareketlerin içine sıçayım..
sinir oldum..
Kızarmış elma dilim patetes alır.
Patates olsun da nasıl olursa olsun.
Patatesin her türlüsüne varım hem ekonomik hem tadı güzel yapımı kolay insan başka ne ister (bkz: olsada yesek).
fırında patates ortamda yoksa mevzu olabilecek versustur.
Haşlanmış patatesin alacağı versustur.

Püre yapıp zeytinyağı dökeceksin üstüne.
patetes kızartması minimal yağ çekmesi için çok yağda kızarması lazım. ama az yağda kızarsın az yağ çeksin mantığı ile pişirme usulünü bilmeyenler patates kızartırsa 100 gramına 50 gram yağ çeker.. şoklanmış ürünler daha az yağ çeker. ama öyle böyle 100 gramında 25 gram yağ olacaktır. haşlanmış patatesin ise 100 gramında 0,5 gram yağ bulunur. haşlanmış olduğu için kızartmaya göre glisemik indeksi de daha düşüktür.
haşlanmış patatesli salata efsane olur. salata dışında sade olarak tuzlayarak da yenebilir ama o şekil yenirse yavan kalır kanımca.bir de haşlanmış patates daha geç bayatlar.dolapta saklanabilir. patates kızartmasının böyle artıları yok ne yazık ki.
güncel Önemli Başlıklar