bugün

yüzlerce kez gözden geçirildikten sonra hoca'nın kontrol etmesi sonucu resmileşen bir imkansız aşk öyküsüdür.

gestepo hoca: tamam scarface gönder artık sen bunu. bir de fotoğraf koy.
scarface: merak etmeyin hocam.
(aradan aylar geçer mektuplar toptan okula gelir)
gh: scarface olum herkesin mektubu geldi seninki yok?
s: hocam ben adres olarak evi vermiştim sonradan ekledim mektuba.
gh: olur mu öyle şey ne demek eklemek!! writing notun düşecek haberin olsun!
S: hocam benim derdim bana yeter zaten..*
gh: allam ya çıldıracam arkadaş edinmek değil ingilizcenizi gelişt...bık bık bık!

"bilmezdim şarkıların bu kadar güzel kelimelerinse kifayetsiz olduğunu, bu derde düşmeden önce" 'nin ingilizcesini bile yazmıştım. o resmi mektuptaki kalıpların arasına güzel güzel sıvamıştım. gavur işte.
(bkz: penpal)
onlarda bizim gibi yabancı hayranlığı olmadığı için önemsemiyorlar mektup arkadaşını falan. cevap yazmıyorlar fransa, amerika, ingiltere, isviçre gibi ülkelerdekiler. listeden şöyle fazla gelişmemiş küçük ülkeleri işaretleyin. *
ilk yazıştığımızda 12 yaşındaydı. ben 13.
hani 1 yaş küçük isteriz. evlenecez ya.
facebookta araştırdım. evlenmiş bile.

edit: finlandiyalıdır.
şimdi böyle şeyler varmı bilmiyorum ama eskiden anadolu liselerinde, * uygulanan bir yöntemdi. anadolu lisesinde okumadığım için arkadaşlarımı kıskandığım çok olmuştur. en sonunda canıma tak edip hırsızlık yaparak adres ele geçirmiş ve elemanın tekine yazmıştım. eleman bir kez cevap vermişti ve arkadaşlığımız bitmişti. *
bu arkadaş nedense genellikle iskandinav ya da baltik ülkelerinden olur. yaş ilerledikçe yazışmalar msn ortamına taşınır. sonra bu arkadaş size fince, macarca, estonca gibi diller öğretir. sizde ona turkce öğretmeye uğraşırsınız. o bir gün tatile istanbul'a gelir. o çok güzeldir, sizin tipiniz malumdur. sizi beğenmeyeceğinden adınız gibi eminsinizdir. buluşmaya cesaret edemezsiniz, istanbulda olmadığınızın bahanesini uydurursunuz. sonra msn'de de muhabbet soğur. tatlı bir acı olarak beyninizin hatıra defteri kısmına işlenir. aklınıza geldikçe "ulan, ahhh be, keske" gibi kelamlar ettirir insana.
ingilizcenize gerçekten katkıda bulunmuş olan arkadaştır. sınıfta ülke ve cinsiyet tercihleri yapılarak hocalar aracılığıyla bir yerlere başvurularak edinilen arkadaşlardı. artık internet çıktı bunlara gerek kalmadı tabi.
o zamanlar heyecanla ülke olarak italya, cinsiyet olarak da "male" tercih edilmesine rağmen çıka çıka ingiltere'den bir kızın çıkmasıyla başlayan arkadaşlıktır. çocukluk tabi, bir de o zamanlar kokulu süslü çiçekli böcekli mektup kağıtlarına merak salınmasına neden olmuştur.