bugün

Halife Ömer demiştir.

Kim Muhammed öldü derse onu kılıcımla iki parça ederim.

Sonuç; saçmalamayın elbette peygambere saygı hepimiz için önemlidir kıymetlidir ancak sen Allah'a sadece Allah diyebilirken peygambere neden Muhammet diyemiyorsun?
inançlara saygısı olmayan insandır. insanlara saygısı olmayan insanın kendine de saygısı yoktur. eksik doğmuştur.geri girmesini tavsiye ederiz.
hz muhammed çok sade bir insandı. sarayları ve mercedesleri yoktu. hiç bir insanın kölesi olmadı ve hiç bir insanın onun kölesi olmasını istemezdi. insana tapmazdı. kendisine tapılmasını da istemezdi.
Dini inanci yoktur. Istedigini diyebilir.
insan inancı olmasa bile saygıdan Hz Muhammed der dediğim gibi insan olan.. neyse tartışmaya gerek yok Allah en güzel had bildirendir..
Önüne gelene küfür edip peygamberine saygı bekleyen müslümanlar görüyorum. Önce kendiniz saygı duymayı öğrenin, sonra diğer insanlardan saygı beklemek için yüzünüz olsun yoksa çok komik oluyorsunuz haberiniz olsun.
Dünyada yalnızca ismiyle zikredildiğinde sadece kendisi anlaşıldığı için çok sorun değildir.

O ki allah ın en güzel ve sevgili kulu ve biz müslümanların yol göstericisi, ışığı, önderidir.
Şerefsiz olmayı 2020 yılında hala bir hakaret sayan insanlardan daha akıllı olan kimselerdir.

(bkz: Ahlak namus bizi bitirdi)
başka ne istersin mesela, ne yapabiliriz senin değerlerin için. sen bir liste yap ona göre davranalım.
Sade Muhammed ne la. Poğaça mı bu.
Bu derin bir konu burda saygıdan da olsa hz.muhammed denmesi şarttır ki türkler hariç çocuklarına diğer dinlerin peygamberlerinin adlarını veren bir millet yoktur ırakta iranda isa diye bir müslüman göremezsiniz buda türklerin tüm dinlere saygı duyduğunun hz.isayıda hz.musayıda kabullendiginin saydıgının kanıtıdır hal böyleyken hz.muhammed'ede muhammed diyemezsin askerlik arkadaşındanmı bahsediyorsun lan lavuk.
Ben sutlusunu tercih ediyorum.
şerefsiz senin anandir diyesi geliyor insanin ama terbiyem musade etmediginden demiyorum.
Muhammed’e Muhammed denir. Kanka, bro, hacı, birader gübi öznelerle hitap etmiyoruz ya. Çok da taklınmaması, dert edilmemesi gereken bir durum. Tarihi, dini, siyasi ya da günlük yaşamtımızda vb. saygı içten olsun içten gelsin kelimelerin, gizli öznelerin, sıfatlaron pek de önemi kalmıyor. ismiyle hitap etmek de bir sakınca ya da şerefsizlik göremiyorum bu sebepten. Sen de çok takılma be bro boşver.
ne bu dünyada nede ahirette yatacak yerleri yoktur. net.
sade muhammed ne demek? baharatlısı da mı var?

bu gün fazla komiğim yahu.

ben sadece mami diyorum şahsen, kafam rahat açıkçası.
Sade muhammet ne iq, yok white chocolate double espresso muhammet..
"Sade muhammet" diyeceğime, sadece muhammet derim daha iyi.

insanlar konuşuyor işte, laf olsun torba dolsun.
Rte'ye de sade tayyip derler.
Tayyip aşağı tayyip yukarı.
Çok ayıp. Üniversite arkadaşınız mı olm sizin tayyip?
Olamaz zaten öyle bir şey.
görsel
geri zekalı ters psikoloji ile trollük yapıyor kendince biz de fark etmiyoruz sanıyor.

eksi veririz biz siz içinizdeki pisliği dışarı çıkarmayın yeter.
Bunların hesabı sorulacak bir gün.

Hiç merak etmeyin.
Niye demesini bekliyorsunuz ki?

Senin babana herkesin baba demesini beklemek gibi bir şey...
Hazret-i kelimesi söylendiği kişiye kutsaliyet atfediyor zannedenlerin aslında büyük bir açmazı var. Madem peygamgerimize bu kelimeyle kutsal kişi muamelesi yapıyorsunuz öyleyse aynı kelimeyi neden diğer bütün sahabelere ve daha sonra gelen kişiler içinde kullanıyorsunuz? Mesela neden fatih sultan mehmet'i anarken hazret-i fatih diyorsunuz? Fatih ile peygamberimizi eşit mi görüyorsunuz? Arapça dua ederken direkt ismini söyleme o zaman. Neden söylüyorsun?
sade muhammed.

sütlü mü diyelim?