1. 18.
    Kapitalizm bedenime sahip olabilir ama ruhuma asla, diyen insan davranışı.
    ... mb isimli cocugun anilari
  2. 19.
    Genelde 3 kilo süt alıp yaptığımdır, faydalı ne kaldı ki yediğimiz.
    1 ... mrltln
  3. 20.
    daha sağıklıdır.

fakat hazır yoğurtların tadı daha güzel o yüzden hasta falan değilseniz uğraşmayın hiç.
    -2 ... gold tab gibson
  4. 21.
    Devamli olarak yaptigim durumdur. Ev yogurdu hem saglik hem lezzet demektir.
    1 ... trivotol
  5. 22.
    Kaliteli süt bulunduğu zaman yapılacak en güzel iştir.
    1 ... usengecesek
  6. 23.
    hazır yoğurtta kattı maddeleri var uzun süre dayanması için. imkanı olan kesinlikle evinde yapsın.
    ... narcomedian
  7. 24.
    amele işidir. adam milyon dolar basmış en güzel bakteriyi üretmiş, kalıp gibi yoğurt çıkarıyor. sen de uyduruk mayayla hijyenik olmayan şartlarda cacık gibi yağurt yapıyorsun, 3 güne bozuluyor. yav vallaxi bunlar eğitilmezdir.
    ... ebu mariya
  8. 25.
    annem yoğurt yapardı bende bazen mezarcılık yapıp yoğurdun yarısına el koyardım evde kaldığımda anında ya mantı ya makarna yoğurdu bitirirdim.

fakat yinede anne evinde yada kendi evimde sütaş yoğurdu çok yerdik. 2,5 kiloluk sonra 1 ,750 oldu.

bir gün makanın soğuk hava deposunu ( dondurucu dolap değil o ayrı) temizleyelim dedik yaza gireceğiz ahım şahım büyük bir depo değil 5-6 metrekare üç tarafı raflı bir soğuk depo. ben pınar ürünlerini eve sokmam ama dükkan toptan aldığımızdan 9 kiloluk yoğurt alıyoruz 4-5 tane 10-12 günde bitiyor yine 2-3 kova kalmış çıkarttık komiler -yamak çıkartıyor bende skt'lerine bakıp ayırıyorum bir baktım ykovanın tarihi 1,5 ay hatta fazlası geçmiş tarih ,geldikçe üste koymuş ahçı herhalde dikkat edilmedi en altta kalmış tabi ben ahçıya epey kızdım ama vallahi bir şey olmaz yenir dedi geçtik mutfağa bir kaşık aldı mis dedi bende ayranı severim iki çırpıp ayran yaptık içtim ahçı haklı fark yok ne ekşime ne küf ne yumuşama .

2 aya yakın skt'si.

onsan sonra ki 16 yıl kadar oldu yada 15 yoğurdu tefal yoğurt yapıcı ile yaparım bazen 4 bazen 3 kilo birde 2 sene oldu galiba herkül marka süt kullanıyorum .
    10 gün içinde tüketiyoruz en fazla 43-4 günde bittiği oluyor ama 4. gün fala ekşimeye başlıyor .

öyle hale geldik ki yoğurt bitmeden hemen yenisini yapıyoruz eskisi ayran.

bebek var karşı dairede 3,5 aylık baş yemeği ağzını şapırdatıp yiyor ekşi falanda dinlemiyor.

bazen silivri yapıyorum fırında alüminyum tepside ,simfer fırında ısı olmadan akşam koyuyorum sabaha hazır üstü açık geçen yazmıştım ,yemede yanında yat.

ev yoğurdu sıhhat kaynağı öyle alıştık ki dolapta yoğurt olmazsa asabiyet oluyor.

şunu ekleyeyim bana göre piyasada ki en iyi yoğurt şok -mis tava yoğurt diğerleri cacık bazen ev yoğurt yada süt aldığım yerde maya kalmıyor mis yoğurtla demliyorum eve başka yoğurt sokmam.

birde tayyib'i market dediğimiz üsküdar-kısıklı 'da cumhurbaşkanı'nın evinin yanında tarım-kredi market var haftada bir iki kere giderim ,oranın yoğurdu da güzel ama pahalı arada alıyoruz.

ev yoğurdu kıvamında .
    ama esas tercih günlük (2 günlük) sütle (kapalı bidon yada soğuk depo açık sütten yapılan yoğurt.
    1 -2 ... baris hemen simdi
  9. 26.
    bizim hep yaptığımızdır artık süt üretmiyoruz ama çiğ süt alma imkanımız var 5 kilodan 10 kilodan yoğurt çalıp iki hafta falan yiyoruz işte.
    1 ... insan beser sasar
  10. 27.
    Evlât olunca mecburen yapılandır. Biz bir şekilde büyüdük de yeni nesili sağlıklı yetiştirmek için yapmak gerek.
    -1 ... simiago