1. 1.
  lost ve prison break gibi dizilerde sıklıkla görülen, ana karakterrin üstünde sürekli olan terli t-shirt'lerin nike tarafından seri üretimine geçilmesi.
  --spoiler--
  son yıllarda tüm dünyadaki milyonlarca kişiyi kendilerine bağlayan prison break ve lost dizilerinin ana karakterlerinin sürekli terden ıslanmış t-shirtlerle görünmesi spor giyim devi nike’i harekete geçirdi. erkeği “ güçlü, sofistike, zorlukla başeden, zeki, güvenilir” gösteren hazır terli t-shirtler yok satıyor. yıllarca kadınları cinsel açıdan etkilediği iddia edilen parfümlere servet yatıran erkekler ise t-shirtlere kadınların ilgisinden memnun. sırada kadınları lost adasında gibi gösteren kozmetik ürünleri var. son yıllarda dünya dizi izleyecilerini ekran başına toplayan dizilerin insanların tüketim alışkanlıklarını yönettiği ortaya çıkınca global üreticiler dizileri değerlendirmeye başladı.


  hazır terlenmiş dizi tişörtü

  hazır terlenmiş dizi tişörtü


  nike: erkeği çekici gösteriyor

  konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz nike asya ve ortadoğu üretim ve satış sorumlusu tevfik tornavida lost ve prison break gibi dizilerdeki özellikle erkek karakterlerin sürekli terli atlet ve t-shirt ile göründüğünü söyleyerek şöyle devam etti : “bu dizilerde görüyoruz ki ne kadar güneş çıksa da, ne kadar rüzgar olsa da dizilerin jönleri sürekli küçük çocuklar gibi ıslak dolaşıyor. bu ıslaklık aslında ter, güneş bile bu teri kurutamıyor. senaristler böylece karizmatik, başkası için didinen, zeki tiplerin böyle terli olacaklarını vurguluyorlar. ama ilginç olan sadece boyunların altındaki bir kısımda oluyor bu ter, başka yeri terlemiyor jönün. bir de yüzü gözü gayet pürü pak ama sürekli terliyor jön.

  araştırmalar bu sonucu verdi

  tornavida, araştırmaları sonucu bu tip erkeklerin kadınlar tarafından çok çekici geldiği sonucuna ulaştıklarını belirterek “ mesela sawyer için milletin dibi düşüyordu. biz de bunu kullanaalım dedik ve özel tekstil yöntemleriyle erkeği, terlemese bile terlemiş gibi gösteren t-shirt ürettik. böylece erkek, kadınlara hiç yorulmadan, koşmadan, düşmeden çekici ve iş bitirici görünecek” dedi.  erkekler çok memnun

  nike ürünlerini piyasaya çıktığı gün tüketen erkek tüketiciler çok memnun. nike’a attıkları maillerde “valla bu ürün ilaç gibi geldi. gün boyu zaten ofiste otur, işyerinde çalış yoruluyoruz. kızları etkilemek için vakit yok. bu ürünü giyip 15 dakika dolaşınca hemen ilgi çekiyor, sanki çok spor yapmışız veya çok zor işlerde emek harcamışız gibi bir imaj oluyor. kızlar bundan çok hoşlanıyor” diyorlar.  sırada kozmetik var

  nike yetkilileri sıradaki ürünlerin yine lost dizisinden ilham alındığını belirterek ipucu verdi, “artık kadınlar şehir hayatında bile onları lost adasında kalmış gibi gösterecek kozmetik ürünler bulacak”

  http://www.tornavidahaber.com
  --spoiler--
  ... poturgeli tornavida tevfik