1. 1.
  mideleri çürük bünyeleri zayıf leş genlere sahip yazarlardır. sağlam bir bünyeye sahip birisi gidip de hazır suya para vermez. mis gibi çeşme suyundan kana kana içer suyunu.
  3 -7 ... cilekli siirler anam
 2. 2.
  Bünye de sıkıntı yok da çeşme suyunun tadı farklı kardeş.
  4 ... beyaz baretli mehmet aga
 3. 3.
  Benim.

  Musluk suyunun tadının leş olmasını geç, zararlı olum.
  Kireci, şusu, busu.

  Arıtma olmadan musluk suyu içilmez.
  1 ... eylulsabahi
 4. 4.
  Musluk sularına bu dönemlerde güven olmaz.
  ... vexillarius of theodopolis
 5. 5.
  Şehirde oturupta, evdeki musluktan su içebilsen var mı, denilesi. Neredeyse; çaya, yemeğe, damacana su koyacak halde, bir çoğumuz.
  1 ... yike
 6. 6.
  istanbulda ise doğru yapan yazarlardır. Yaklaşık 3 ay önce sağlık bakanlığından 2 kişi gelip içtiğim su ile çeşme suyumun ph'ını ölçtüler.normalde tam hatırlamıyorum ama 7-8 olmalıydı çeşme suyumun ph'ı 200lerdeydi * sakın içmeyin, yemeklere de kaynatarak koyun suyu dediler.

  Hadi şimdi de için çeşme suyunu artizler.
  ... ben buraya icimi dokucem
 7. 7.
  Yapılan laboratuvar çalışmalarına göre 3 büyükşehir haricindeki illerin neredeyse tamamında; evden akan çeşme suları, hazır satılan sulardan çok daha tehlikesiz ve daha temiz.

  Özellikle plastik küçük su şişelerini sıkınca katlanma noktalarından suyun içine gözle görünmeyen plastik parçaları geçiyor. Plastik de petrol bazlı bir madde olduğu için vücut eritemiyor. Akyuvar Hücreleri tarafından yakalanan bu plastik parçacıkları hücrenin içine alınıp vücuda yayılması engelleniyor ancak o plastik bu sefer hücreye zarar verip kansere neden oluyor. Eğer hazır cam şişede damacana bulursanız bir şey diyemem ancak hazır suların çeşme suyundan pek bir farkı yok.

  En iyisi tezgah altı ozmoz sistemleri. Suyunu filtre et ve anında tüket.
  ... hayat guzel
 8. 8.
  siz akarsulardan bi habersiniz heralde kaçak atıklarını atan döken neler neler kanalizasyon bile dökülüyordur çöpünü atan vb. sanayi atıkları akıtan bile vardır ve bunlar barajda toplanıyor sonra arıtılıp ordan evlere. bu devirde içmem zaten bazı illerin suyu acayip berbat ve aşırı kireçli. damacanadan suda içmiyorum. yazın doğal kaynak suyu olan dağdaki çeşmelerden doldurup geliyoruz kışında 5 lt su alıyoruz.
  ... minmimeranim