bugün

savaşı yapan erkekler, önemli buluşları icatları yapan erkekler, dünyayı yöneten erkekler ee bir kadın nasıl onlarla eşit olduğunu savunabilir ki?
cephede üç beş mermi taşıyıp "erkek kadın eşittir" demek biraz komik.
bir kadın olarak erkeklerin üstünlüğünü kabul ediyorum.
erkeği doğuran olduğu için. kahraman üretim merkeziyiz biz.
Tabiki , kadınlar daha üstün.
fizyolojik açıdan mümkün değil zaten kadın ve erkeğin eşitliği. Ancak unutulmamalı ki ; tarih boyunca her ülkeyi yöneten bir kral, kralı da yöneten bir kadın mutlaka olmuştur.
Evet eşit değil kadın erkek.Hepimizin ağır bastığı bir şeyler var erkek gücü kadın sabrı, o gücün arkasındaki ruhu simgeler.
her erkeğin ardında harika bir kadın vardır. Anne gibi. yani demek istediğim erkekler bişey başarıp yükseliyorsa kadınlarda bunu destekleyerek başarmasını sağlıyorlar. buda bire bir eşitlik demek.
olmasın tabi eşit öldürün bütün kadınları birbirinizi sikerek çoğalırsınız.
Bi tarafta kan cinsel uzvuna gittiğinde beyin fonksiyonları devre dışı kalan bir organizma diğer tarafta da tanrının özene bezene yarattığı bir güzellik. Evet haklısınız eşit olamaz erkekler daha aşağılık.
Lan kadınların bile büyük bir kısmı erkeklerin mutlak üstünlüğünü kabul ederken 3-5 çirkin, sıfatsız yağ torbası kabul etmese ne olacak? Sorsan erkek arkadaş bulamadıkları için kuduruyordur bu dişi köpekler. *
insanların ahlaki yapısından hak olarak eşittir gerisi saçmalıktır.
şöyle;

kadın=erkek.
fizyolojik açıdan bir boksörle sıska da eşit değil bunu ne yapacağız?

o zaman hiç kimse eşit olmamış oluyor. herkese ayrı ayrı muamele etmek lazım.

mesela birinin burnu uzun diğerinin değil bunlara nasıl eşit yaklaşabiliriz ki?

yaklaşamayız, eyvah o zaman eşitlik diye bir şey yok lan dünyada.

öncelikle eşitlik kavramı, insanların toplumsal hayatta eşit olması ve hakların eşit dağıtılması üzerinedir. sen şimdi erkeksin o kadın bu iki kişinin şahitliği eşit sayılmıyorsa sen kadını toplumsal olarak geri itiyorsun.

veya 4 kadın alma hakkı erkeğe veriyor ve tek eşliliği bozuyorsan gene eşitlik ilkesini bozmuş oluyorsun. eşitlik toplumda eşit hak sahibi olma üzerine.

sen kadınsın senin hakların daha az, ben erkeğim benim haklarım daha fazla olayı saçmadır.
eşitlik; sosyal haklar açısından eşit haklara sahip olmaları için söylenmiş ve bu eşitlik kanunlarla sağlanmaya çalışılmış olabilir mi?

tanım; biraz zaman ayırılıp okunup araştırılıp,anlaşılması gereken konu.

tanım2; her yeni nesilin ergenlik döneminde hareretle değinip tartışmaya açtığı, okumaya, araştırmaya, öğrenmeye başlayınca sakinleştiği konu.

tanım3; herşeyden önce yaratılmış canlar olarak kadın ve erkeğin birbirini görüp, olduğu gibi kabul ettiğinde huzur bulacağı konu.

tanım4; yıllarca münazara başlıklarında popüleritesini yitirmeyecek gibi görünen konu.