bugün

bugün ne güzel başlıklar açılmış böyle. en azından bunun bilincinde olmaları güzel.
80'de sağdan aydın çıkmaz diyen zihniyetin temsilcisinin sözüdür. . bugün itidalle düşünebilen akılyollarıyla çıkarımlarda bulunan dünya'yı takip edebilen aydınların 4te 3ü sosyalist değildir. çünkü özelleştirmeye vatanı satıyorlar, anayasa paketine de yargı elden gidiyor sığlığıyla yaklaşan bir tabandan kolay kolay aydın çıkmaz.
(bkz: göz var nizam var)
bu koyun halk aziz nesin'i gerçekten haklı çıkarttı. hayır ve evetin çoğunlukta oldukları bölgelere bakılınca, elbette hayırcılar aydın, modern, eğitimli, evetciler .... onları tarif etmeye kelimeler kifayetsiz kalıyor. tamamen doğru bir tespit.
hayır'cılara göre sandıktan çıkan bu referandumda da cahil halk olmuştur.

komik ve cidden üzerinde düşünülmesi gereken de budur.

sen yıllarca cahil dediğin halka, sırf kendi benimsediğim idolojilerin eğitimini ver, yıllarca tarihine sansür uygula, kişiye; haklarını, sınıf bilincini, bireysel haklarını anlatma sonra da halk cahil ondan bu.

yok yaa?

ulan gerizekalı bu halkın %58 hayır deseydi bir gece'de o halk aydınlanacak mıydı en az sizler kadar? bir gecede mi ışıl ışıl olacaktı canım ülkemin canım vatandaşı. hı? bir an da sizi bu kadar ileriye götürecek kıyı kesiminde yenilen balıkların fosfosoru mu olacaktı? karadeniz kesiminde çıkan fosfor zengini hamsi ne oldu?

şimdi kalkıp bana karadeniz rte'nin şeridi o yüzden o oylar deme. deme canını yakarım. bu gözler dün akşam osmaniye'yi de gördü.

hepinizin hastalığı olum bu... hepiniz aziz nesini anacaksınız bu sabah.

diyeceksiniz ki; bu halkın %60 aptaldır. ve yine bu toplumun %100'lük kesimi de o %40'lık akıllı kesimin içine kendisini koyacak.

sen o kesimin içindesin ben o kesimin içindeyim. eee allah allah kontesi kim sikti?

not: başlık başıma kaldı hayır'lı olsun! ahghsdagdjhaa

not: agayafyafa tamam be gülmeyecem de, ata, "eğemenlik kayıtsız şartsız milletindir" dedi, milletin kayıtsız şartsız seçtiğine ne bok atıyosun şimdi? hadi olmadı seçme seçilme hakkı da verdi sana ya buna ne diyeceksin? milletin seçti!

şimdi de bana çocuk... ben oyumu "evet" diye kullandığım için mi aptalım? yoksa sen istediğin sonuç çıkmadığı için, bana aptal diyerek nevroz belirtiler gösterecek kadar aptal mısın?