bugün

Ugrasalar kopeklere dokunmayalim diyemezler zaten. Got korkusundan aksam 10dan sonra markete cikamazlar veya ara sokaga giremeyip evine 200 metreden dolasirlar sonra kopege dokunmayalim derler. Ben sehirde yasayan biri olarak kopeklerin sehirde yasamalarini istemiyorum, onlarin yeri ya barinak yada dag bayir. Koyde yasamiyoruz, sehirli biri olarak kopek tehditi yasamaktan rahatsizim sonra kopek saldirinca oldursek biz suclu oluruz.
şehirde köpeklerle yaşamak istemeyen insanları göstermiştir. tek derdi karnını doyurmak olan varlıklar nasıl bu kadar rahatsız edebiliyor anlamıyorum. şehirlerde nasıl yaratıklarla beraber yaşadığını görmezsin gelip burda şehirliyim köpekler, barınak ehe öhö dersin.
en son gece yarısı 2 sokak köpeğinin 1 kediyi parçalamasına şahit olduktan sonra katıldığım bir önerme. hayvanları severim köpekleride ama gerçekten aç bir hayvan insana neler yapar.
köpekleri hala sevmelerine vesile olan vaziyettir.

içgüdüleriyle hareket eden bir canlıyla nasıl duygusal iletişimler kurabilirsin?

"köpeğim de beni seviyor hissediyorum"

bok seviyor üç gün aç bırak bakim seni nasıl sevecek gör o zaman.
köpekler dinlemeyi, dost olmayı, saygı göstermeyi, üzgünken yanınızda olmayı çoğu insandan daha iyi bilir. köpekler saldırmaz mı ? saldırır. ancak insan eseri çoğu kötülüğü yapmazlar.
yanlış bir değerlendirmedir. köpekler de sinirlenip saldırabilir. ama asla insani kötülükler gerçekleştirmezler. insanlardan daha çok korkmak yerinde olacaktır.