bugün

hayvan sever teyzelerimizin ve sivil toplum kuruluşlarının bir süre sonra bir hayvan beslemeyi bir bebek beslemeye tercih etmeleri, hayvanlara sevgi ve şefkat gösterirken insan kalbini kırıp paramparça etme sürecine girmeleridir. artık insanın bir önemi yoktur bir güvercin bir köpek veya bir kedi karşısında. o köpekler ne kadar saldırgan olursa olsun öldürülemezler. öldürdün mü ? hayvan severler gider ağlar, yakar yıkar belediyeyi...

bir dur arkadaş... bu köpek bu kedi saldırıyor bunlar her türlü hastalığı taşıyor olabilir, son çare öldürmekti öldürülmüş ne yazık ki... ama bu açıklamalar yeterli olmaz onlara. sokakta binlerce evsiz varken onlar kendilerini bu hayvanlara adamışlardır. iyilik yapmak istiyorsan evet hayvanları koruyun ama insanları nedne unutuyorsunuz ? eşit mesafede duramıyor musunuz? her hayvan hakları haberinde ayaklanıp insan haklarını neden unutuyorsunuz ?... bilmiyoruz... hayvanları insanlardan daha çok sevmenizi anlamıyoruz...
vardır böyle insanlar. köpeği için whiskaslar alanlar, üzerine sokakta kalmış kedi yavrusu görüp hemen eve alanlar, ama abla bir peçete alır mısın diyen çocuğa git be pislik diyenler.

(bkz: kokona)
(bkz: panter emel)

yahu bir dur dinle, derdin neyse adam gibi anlat di mi? milletin ağzına ağzına saydırırdı bu teyze. korkardım.
bu insanların önüne kedi maması kabında evrim teorisini koyacağım.
bir ineği canlı canlı kıyma makinesine atan, bir geyiğin ayağını iyileştirme davasına geyiği doğduğuna pişman eden, hayvanları dövüştürüp üzerlerinden para kazanan insanları gördükçe haklı görülebilecek olgudur efendim. yoksa hayvan severlerin insan gibi insanla alıp veremediği yoktur.
özünde acıma hissiyatı olduğuna inandığım bi düşünce. hayvanlar insanlara göre bi daha korunmasız, çaresiz geliyor heralde. sebebi bu olabiir. yalnız unutulmaması gereken sokakta yatıp kalkan sabi sübyanların da olduğu.*
insanlardan belirli sebepler sonucu sogumuş ve kendini insan olmayanlardan geri çekmesi sonucu kendine bir ortam yaratmasıyla başlayacak bir hal.dogal olarak her canlı yanında bir canlı ister.insan bazen kendine özel insanları yanında bulamayınca (sevgili,dost,vs)hele birde bunları yerinde ve zamanında hiç bulamayınca hepsine kahreder.hayatındaki bazı insanların hayvanlar kadar degeri olamayacagı durumların ,düşüncelerin beraberinde içine düşüldügü durum.
kesinlikle doğru bir önermedir. ''hayvan sevmeyen insanı hiç sevemez..'' kalıbına tükürttüren insan tipidir. kendini insandan , hayattan soyutlar 7/24 kedi köpek peşinde koşar.. sohbet etmeye kalktığında yüzüne boş boş bakar.. eleştiremezsiniz tırmalar..

(bkz: kurt ADAM)
(bkz: vahşi karı beni cezbediyorsun) şaka tabi..
mantığımın kabul etmediği durumdur. bu yüzden evlenmeyen çocuk yapmayan insanlar vardır. hayvanlarını oğlum kızım diye severler. ilginç doğrusu.
benim annemi anlatıyo bu durum. kendisi kedi ve kuş harici her hayvana karşıdır. yok efendim onlar için bahçeli ev lazımmış toprak lazımmış bilmem ne. annem hayvan sevmediği gibi eve misafir gelmesinide sevmez gelince bi daralır sinirlenir fenalaşır falan yani anlıyacağınız ben bu söze sonuna kadar destek veriyorum.
doğrudur, zaten kendilerini de sevmezler.
bütün hayvan severler için genelleme yapılması uygun olmasa da bu durumdaki hayvan severlerin hayvanlardaki yalınlığı insanlarda bulamamasının sonucudur. insanların niye saldırdığı zarar verdiği anlaşılamazken hayvan açken yada canı yandığında saldırır, zarar verir. Zaman zaman hayvanlar insanlardan daha çok sevilir en azından bazı insanlardan daha çok.
hayvan sevmeyenlerin iftirasıdır. bütün hayvanlar masumdur, sadece içgüdülerine uygun davranırlar.
Hayvanların masum insanların ise sinsi olmasından kaynaklanacak durumdur. Yok efendim hastalıklıymış son çare öldürdük, yoksa insan sağlığı için tehlikeliymiş, ulan insanlar milyonlarca insan öldürüyor onlar ölmüyor bu hayvanlar mı ölecek(?) Sen sokaklara kedi köpek mamaları bırakan insanlara yani benim anneme de laf edersen bu iş olmaz. Sırf hayvanlara yardım eden insanlara yardım etmeyen biri hiç birine yardım etmeyen insandan çok daha iyidir. Tabiki en iyisi herkese yardım etmektir fakat yiğidi öldür hakkını yeme.
Hayvan varken insan mi sevilir arkadaşım.
kısmen doğru önermedir. hayvanlara aşırı düşkün kişilere dikkat ederseniz insanlardan uzaklaşmış olduklarını göreceksiniz...
mantıklıdır!
hayvanların insanlardan daha zararsız olmasının sonucudur.
evcil hayvanlarına 'oğlum, kızım' hitaplarıyla seslendikleri görülmüştür. bende öyle yapıyorum.
Şöyle ki (bkz: insanları tanıdıkça hayvanları daha çok sevdim)
serbest çağrışım:
suçluya hayat hakkı tanırken, masum insanların kendisini korumasını engellemek isteyen silah karşıtlarının insan sevmemesi
Dayımın bir sözü vardı duyunca tüylerimi ürperten. Hayvanları tanıdıkça insanlar nefret etmeye başladım. Sanırım bu söz bazı şeyleri açıklıyor.
yediği kazıklardan sonra olmuştur. hayvanlar doğası gereği insanlar çıkarları doğrultusunda. kim masum?
sevmek zorunda da değildir. saygı duyması yeter.
bir yerde normal olduğuna inandığım durumdur

hayvanlar doğaldır, başka türlü olmak ellerinden gelmez, bu halleriyle de güzeldirler.
demin belgeselde kurtları gördüm, bana verdikleri duygu nedir biliyor musunuz: onların tanrısal olduğunu düşündüm.
sonra buffalolar, flamingolar... harikaydılar.

kutup ayısı sadece kurup ayısıdır, bunun dışında elinden bir şey gelmez.

oysa homo sapiens denen varlık kötüdür arkadaş. kötülük onda ağır basar. doğal değildir o, genellikle kudurmuş bir yapısı vardır.

bir köpeğin yapacağı kötülüklerin bir limiti vardır mesela.

ama homo sapiens denen varoluşun sonsuz ve sınırsız bir kötülük yapabilme imkanı vardır her zaman.