1. ?.
  muhtemelen tv kanallarında göt zoruyla görünmeyi amaçlayan sözde hayvanseverlerin bakış açısıdır. tespit yapmaya çalıştım zira öyle bir hayvan sevgim yok. madem yoksa acaba bende mi eksitir diye kendilerine bir kıyak geçtim, iyi olan onlarınki olsun dedim.

  beni asıl, ciddi ciddi sinire strese sokan davranış insanlardaki hayvani duygulardır. bunu da şöyle izah edebiliriz ki, vahim durumlarda ortaya çıkmaktadır mütemadiyen;

  mahallede köpekler cirit atar, her gece ayrı eğlenceler, sokak fantazileri, bir o köşede bir bu köşede, sevişmenin adabına itibarına hayvani bakış açısı olan zevk yoksunu küfürlere ithafen takılmalar, mini mini yavrulara saçkıran kaptırmalar, hummalı kabileler gibi bir arada kuduz ve uyuz kalabalıkları, ezan vakti uluyan kefereler vesaire... ben de bilirim 5 kilo çikolata alıp sabah akşam beslemeyi ya da soğan sarımsak ile ağılamayı amma hayvan sevgisi ağır basıyor bu durumlarda bünyede. öyle zalimce bir temaşadan kaçmak bize göredir de efendim mahallenin cırtlak hanımları ne olacak onu bilemiyorum. bir köpek düşünelim, 30 kişiyi ısırmış, sahibi yok, akrabası, halası, amcası, dedesi, ninesi kimseleri kalmamış yahut gurbete düşmüş feleğin zalım ellerinde, bu yalnızlıktan mütevellit önüne geçilemez bir vaziyete sokuyor infirat görünümüyle. belediye ise videolu kanıt olmadan tek bir hamle yapmıyor. sanarsın ki aslan mübarek. alt tarafı bileğimden dirseğime kadar hacmi var. ama sinsi nalet hayvan. aradan dereden sessizce yaklaşıp saldırıyor kovalıyor ahaliyi. dediğim gibi olay anını kameraya kaydetmeden belediye bir işlem yapamazmış! e arkadaşım 30 tane şikayet belgesi var, onları ekmek arası yapıp yiyor musunuz? baktım ki yemiyorlar da. öylece duruyor. herkes eli kolu biryerlerine koymuş başka tavırlarda. ayrıca bir durum daha var öyle her önüne gelen köpeği de gırtlaklayamıyorsun. sokak köpeği deyip geçmemek lazım imiş! belediye zimmetli köpeklerin tahtalı köy seyahatlerinde inceleme yapıp, sorumlu arıyor. üstüne bir de 100 küsür ytl ceza da kesiyorlar demirbaş ayağına. el kol bağlanmış kombaba gibi bekle dur hayvan yaşlansında ola mevta diye. ama onun öncesinde bu canavarları koruyanlar var. "kimse saldırmazsa o da saldırmaz" diyorlar bu vatandaşlar. halktan koruyorlar hayvanı. he bir de hayvan dedik mi de gazaba uğruyorsunuz en enfusisinden.

  ben normal insanlara yakıştıramıyorum bu davranışları. biz de biliyoruz hayvan sevmesini. camda gugucuklar, yaz geldimiydi karıncalar, derin dondurucuda balıklar vesaire.

  ne biçim yaşam felsefesidir lan bu böyle; (bkz: hayvanları sevmeyen insanları hiç sevemez)
  1 ... pietro pacciani
 2. ?.
  (bkz: elmyra)
  ... infectus
 3. ?.
  (bkz: köpeğine tecavüz eden türk)
  ... carli
 4. 0.
  (bkz: panter emel)
  ... preven