bugün

an itibari ile labrador cinsi 5 aylık köpeğimin tavırlarına bakacak olursak olan şey. hafif mırıldanmalar. iç çekişler... lan, cancağızım bildiğiniz sayıklıyor. o değil de şimdi bir de uyur gezer çıkarsa bu fıstık. işin yoksa sokaklardan topla gazoz'umu. kıyamam ben sana. gel şöyle babanın kıllı göğsüne. *
defalarca şahit olduğum durum. hayır hayvan değilim mına koyim. arkadeşceğizimin adamdan azma hantal kedisi uykuyla uynanıklık arasını en kısa yaşayan varlık. hayvan harıl hurul uyurkun birden götüne teneke bağlanmışçasına miyaklaya miyakla deper atmaya başlıyor. garip ama gerçek, hepsi gerçek. hulen ne sağlam hatundu o sunucu kız.
hayvan olarak tanımlananların, rüya denilen şeyleri, rüya olarak kalacak şeyleri görmesi, imkansız olanın hayvanlar tarafından ancak uykuda görülebilmesi.
(bkz: kürdistan)
edit:oldu mu canım mod.um?
--spoiler--
Hayvanların da rüya gördüğü düşünülmektedir, uyurken beyin dalgaları izlendiğinde rüya gören insanlarınkine benzediği tespit edilmiştir.
--spoiler--
rüyalara bazı anlamlar yükleyenlerin iddia ve inançlarını çürütecek yegane şeydir.

yok rüyamda timsah gördüm düşmanım var, yok bok dolu tuvalet gördüm zengin olacam falan falan.

senin gördüğünü hayvan da görüyor işte, neyin peşindesim amk!
inşallah farklı boyuttan canlılar (cin) vb. değilde güzel bir rüya görüyorlardır.
Büyüdükçe rüyaları azalıyor yada tepki vermiyorlar yavruluk zamanlarında izlediniz izlediniz büyüyünce olmuyor.
3 yaşındaki kızımın yatarken koşuyor gibi hareketler yapmasına ve ufacık havlamasına sebep olan durum. sürekli ordan oraya koştuğunu görüyor, çok eğlenceli görünüyor. en iyi aksiyon filmlerinden daha iyi gibi. keşke rüyasında ona katılabilsem diyorum. çok canlı yaşıyor yani.
Rüya uykuda olan canlının canlılık alametidir. Tüm canlılar rüya görür. Benim merak ettiğim şey acaba bir kedi kendini büyük kedi, bir devekuşu kendini deve, bir deve kendini bedevi, bir bedevi kendini insan, pardon, bu olmadı sanırım, evet, bir ceylan kendini orangutan olarak görüyor mu? Fil mesela kendini karınca olarak görüyor mu? Canım çekti bak: keşke rüyalara girebilseydim, canlıların rüyalarında gezebilseydim. Rüya! Keşfedilmemiş saklı boyut. Madem keşke dedik, allah kabul etsin, irice keşkeleştirelim şunu; gözümü açsam ve tarihler 1999 yılını gösterse ve onyedi yaşında kalsam. Mümkün ise 99 17 ağustos sonrası. Teşekkürler keşke.
Ulan ben göremiyorum, hayvanlar nasıl görüyor aq ya.
uyurken birden kalkıp koşıyorlar, demekki gördüklerinden kaçıyorlar.
10 yıldır beslediğim köpeğimde sıkça görülendir. günde 3 öğün uyuyup 3 öğün rüya görebiliyor.
Len ne kadar tatlı görmüş patilere bak ya.
Canım anam eve hayvan almama izin vermediğinden izleyemiyorum böyle güzel şeyleri.
rüya görmek başlı başına bir enteresanlık haliyken, hayvanların da görmesi ister istemez "ne görüyorlar acaba?" dedirten bir merak oluşturuyor. ilaveten, doğumundan ölümüne (kesimine) kadar kapalı alanda kalmış bir inekle, ömrü boyunca çayır çimen gezinmiş bir ineğin aynı rüyayı görebilme ihtimali var mı? hayvanlar da rüyalarını hatırlayabiliyor mu? gibi aslında saçma olan,ama dönem dönem de olsa edilebilen meraklar işte.
güncel Önemli Başlıklar