bugün

hayvanlar alemindeki, ağzı olan canlıların, tıpkı insanlar gibi konuşabildiğini bilmeyen boş tiplerdir. tabii, bu şekilde başlık açamadık ve sınırlama ile bu hale getirdik.

evet, hayvanlar ne konuşacak abi; onlar konuşamaz; ancak miyavlar; havlar; öter filan diyen hamidolar var. lan, hayvanlar da tıpkı insanlar gibi konuşmaktadır. hee, sen uyuz bir tipsindir; dedikoducusundur; kısaca götverensindir; o yüzden hayvan bunu senin gözünden anlar ve muhatap almaz seni. çünkü hayvanlar asildir; insanlarla sik taşak muhabbeti yapmaya gelemezler.

hasılı, hayvanlar; hayvanlarımız da tıpkı insanlar gibi konuşabilmektedir. ben mesela; çok muhabbet ederim özellikle at'larla ve farelelerle. mesela, fareler ve insanlar diye kitap var amına koyayım. orada okusan, farelerin ne kadar sebat hayvanlar; ne kadar muhabbetşinas olduklarını da bilirdin. ayrıca, "köpekler istedi diye atlar ölür mü lan acep" diye geçen at'larla tartışmaya bile girdim. kabul etmedi at suratlılar; te allaam ya. ayrıca o kadar fabl var lan; okumadınız mı hiç; nasıl hayvanlar konuşamaz diyebiliyorsunuz.ne kadar kıt zekalı bunu idrak edemeyenler ya!

ama insanlarla aynı seviyeli konuşmayı yapamıyorum mesela. bu da kim daha hayvan; kim daha insan noktasında algı kaymasına neden oluyor bende, ehe.
güncel Önemli Başlıklar