bugün

Hayvan bile olamayan biri.
Konuşmayacağım insan tipi.
Hayvan sevmek gibi bir zorunluluğu olmadığının bilincinde olan birisidir. Yahu sever sevmez hayvan dediğin zaman sevimli köpekler mini mini kediler aklına gelip kaplara su koyup iki başını okşayıp sağda solda hayvan hakları deyip sevmiş olmuyorsunuz. Hayvan bak bu çok genel bir tanım bir fareyi,yılanı,bit,kene,hamamböceği,solucan,örümcek,sinek ve daha niceleri bunlar da hayvan bunları da sevsene ya ne olur al bunları da besle onların da başını okşa. Hayvanları sevmeyen insanları sevmiyormuş yok yahu ciddimisin? Ben sevmiyorum arkadaş hayvanları gidip de tekmelemem ya da yaşama hakkına saygısızlık göstermem beni rahatsız etmeyen hiç bir canlıya dokunmam abartıp da bokunu çıkarmayın siz de bu hayvan olayının.
Bu durumun temel sebebi korku. Bana bir şey yapar korkusu. Bahsettiğim hayvan bal porsuğu ya da leonardo di caprio ayısı olsa ( the revenant) tamam diyeceğim ama ulan el kadar kediden korkan erkek mi olur.
insan olamaz.
Aynı türden olduğumuz için ne kendini ne de diğer insanları seviyordur.
Ya da
Küçükken hayvanlı korku masal anlatılmıştır, içten içe o etkilemiştir.
Hayvan sevmemek, evrende, barış ve huzur içinde yaşamak eylemine aykırı bir tutumdur.
Korkmak evet, ürpermek evet ama sevmemek en olumsuz duygudur.
görsel
Hayvan sevmeyen insan sevemez derler, başka söz yok.