1. 1.
  insana en çok koyan şeydir. ota boka en yüksek vergileri öderiz. hayvanlar gibi vergi için çalışırız. ama nedense kirada otururuz. ödediğim vergileri birileri sefa içinde yaşasın diye vermek daha bi koyar insana. ben çalışıyorum didiniyorum. paramın nerdeyse yarısı milletvekili ve bakanların ceplerine fazlasıyla giriyor. o vergileri ödemesem. arabam evim. mutlu bir hayatım olurdu. ama olmadı! vergilerimi aldınız ve bana hizmet vermediniz! bu işin peşini bırakmıcam arkadaş!!
  27 -3 ... efsane yazar
 2. 2.
  (bkz: hortumcu beslemek)
  2 ... calyx
 3. 3.
  (bkz: memleketin vergi cehennemine dönmesi)
  3 ... klauss
 4. 4.
  lannnn, benim bu.

  aktifleri benim aktiflerimin 500 katından fazla olan, 80 personel çalıştıran bir firmanın vergi levhasında gördüğüm kadarıyla, yılda kendilerinin tam 5 katı vergi ödemekteyim. her ay dandik bir eve eşek yüküyle kira da veriyorum, oysa adamların kocaman plazaları var.
  en çok koyan da vergilerimle her ay 2 ton kömür alınabiliyor olması. * adalet değil ama biraz mantık arıyorum be sözlük..

  ulan bi yerde hata yaptım ama nerede?
  4 -1 ... beniyalnizbirak
 5. 5.
  vergi vermenin temel prensibine aykırılıktır.
  1 ... uluyanardag
 6. 6.
  (bkz: rte nin mal varlığının 2 milyon 366 bin tl olması)
  1 ... efsane yazar
 7. 7.
  Kişinin kümesteki kaz olduğunu gösterir. Zira maliyeciler vergi dairesine kayıtlı olan ve de vergisini düzenli olarak ödeyenlere kümesteki kazlar derler. Kayıtdışı olanlar veya kayıtlı olup düşük vergi ödeyeneler kümese sokulamamış kazlardır. Daha çok vergi geliri elde etmek için kümesteki kazları yolmak kümesin dışındakileri kümese sokmaktan daha kolay olduğundan böyle bir durum ortaya çıkıyor. Vurun abalıya.
  ... back space
 8. 8.
  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  1 ... byfear