bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. ?.
    eskiden insanlar para karşılığı satılırdı. adına köle derdik. o bize bakardı.
    şimdi hayvan alıyoruz parayla, biz ona bakıyoruz. ama ortak bir bokta var, para.
    bir canlıya para karşılığında sahip olmak ne kadar utanç verici. bu işten servet kazananlar var, kınıyorum.
    hüzünlendim mevzuyu iyice bi tanımliyim ben;
    bakkaldan sigara almakla aynı şey. ama tek fark aldığın sigarada can yoktur. ama hayvan bir can taşır.
    4 -1 ... goddar
  2. ?.
    o da bişey mi
    (bkz: kadınların para karşılığı satılması)
    (bkz: vatanin para karşılığı satılması)
    (bkz: şeref ve haysiyetin para karşılığı satılması)
    8 ... janjan
  3. ?.
    bahsi geçen hayvanlar kamyon bazında yüklü bir şekilde satılıyorsa çek veya senetle de alışveriş yapılabilir. hatta pos makinası varsa kredi kartından da çektirilebilir.
    3 ... arjen robben
  4. ?.
    (bkz: kurban bayramı)
    (bkz: kurban pazarı)
    1 ... j butterfly
  5. ?.
    vejeteryan serzenişidir hayır rakının yanında illa ki o canım balıklara neden kıyarlar ki tarator yiyiniz efenim balıklar akvaryumda dursun konuşun onlarla ekmek, patates vb. doğal yemlerle besleyin sevin onları sayın onları
    1 -1 ... rakıbalık
  6. ?.
    iNSANLARIN PARA KARŞIĞI MAL GiBi SATILMASINDAN SONRA KENDi SAHSiYETiM TARAFINDAN YADIRGANMAYAN BiR DURUMUR.
    ... no promise
  7. ?.
    hayvanların para karşılığı bakılmak amacıyla satılması hayvanların para karşılığı başka amaçlarla sapık ötesi insanlara satılmasından iyidir.bu ticari amaçlı olabilir ama bu olaya sadece bu açıdan bakmamak gerek.şöyleki sen aldığın hayvanın karnını doyururken senin hayvanı aldığın şahıslarda o parayla evde ki çocuklarının karnını doyuruyor.
    ... gelgit
  8. ?.
    "insan beynini kullanan politik bir hayvandır"
    (bkz: başlık parası)
    ... kolibandı
  9. ?.
    (bkz: ruhun parayla satilması)
    ... kevin
  10. ?.
    buğdayla takas mı yapılsaydı? şeklinde cevaplanası sorudur.
    1 -1 ... kara hilal