1. 1.
    birçok filozufun yakından ilgilendiği sorudur.
    Onları yeme hakkını neden kendimizde buluyoruz? çünki biz hayvanlardan daha zekiyiz, mantıkla, irade ile, duygularımız ile hareket edebilen varlıklarız. Dünya üzerindeki düzeni biz kurduk, bir nevi dünyanın ve doğanın hakimi olduk, veya kendimizi öyle saydık.

şimdi farz edelim dünyaya uzaylılar geliyor. Bizden daha zeki, daha güçlüler ve dogalari geregi onlara lezzetli gözüküyoruz. Insanların mantığı ile hareket ederlerse, bizi en ufak bir suçluluk duygusu hissetmeden yeme hakkına sahip olurlar mı? Olurlar.
    4 -4 ... ferdici
  2. 2.
    aslan ceylani yeme hakkina sahipse ben neden olmayim.
    1 ... tebukaa
  3. 3.
    vardır.
    2 ... balikesirli
  4. 4.
    yiyoruz bir taneside çıkıp beni niye yiyorsun demedi yeme beni diyen çıkarsa düşünürüz.
    3 ... usul usul
  5. 5.
    etme bulma dünyası. o inekte çimleri yemesin o zaman arkadaş.
    4 ... donsuz
  6. 6.
    o hayvanların daha küçük hayvanları yada bitkileri yeme hakkı var mi sorusunu akla getirir.
    1 ... v for
  7. 7.
    hayvanlar birbirini yerken bizim yememiz pek garip kaçmasa gerek. adamlar birbirinin yaşama hakkına saygı duymuyor; varsın insanoğlu da onların yaşama hakkına saygı duymasın. ayrıca nasıl bir aslan bir ceylanı yiyip yaşamını idame ettiriyorsa; bir insan da vücudunun yapıtaşı olan proteinin en bol bulunduğu hayvan etini yeme hakkına ziyadesiyle haizdir.
    2 ... amator diplomat
  8. 8.
    hayvanlar hayvanları yiyorsa vardır cevabıyla çözülebilecek sorunsal. bence aslanları timsahları yılanları filan yemeliyiz. otla beslenen hayvanların suçu günahı ne?
    ... aglaya ivanovna
  9. 9.
    büyük balık küçük balığı yer ve kurallar büyük balığa göre belirlenir. doğanın kanunu budur. ancak büyük balık dikkat etmezse küçük balık yok oluşuyla ona en büyük cezayı verir.
    ... p o d
  10. 10.
    hinduizme göre bütün canlıların yaşamı kutsaldır. bu yüzden et yenilmez.
    ... saldirganmaymus