1. 1.
  insanları sevebilmek için, önce hayvanları sevmek gerektiğini öne süren önerme. bu cümleye göre, hayvan sevgisi insan sevgisinden çok daha temel bir sevgidir. insan sevgisi ise, hayvan sevgisi sonucu oluşup; hayvan sevgisinin alt kümesi konumundadır.**
  2 ... goodnessofemptiness
 2. 2.
  alakasız bir önermedir. hayvanların şiddete maruz kalmasından dolayı duygusal olarak tepki gösteren kişi söylemidir.
  alakasız olan kısmı ise, insan'ın tek olarak değil eş olarak yaratılmasıdır. Yaratıcı tarafından yalnız olarak yaratılmayan insan, dünya hayatında yalnız kalmaması için eş'i de yaratılmıştır (erkek/kadın) dolayısı ile insanın gördüğü ilk sevgi/bağ tamamen insana yöneliktir. yaratılmışların en kutsal olanı da insan diye söylenmiştir.

  günümüzde insanların dünya hayatına olan bağlılıkları ve birbirlerine karşı yapmış oldukları hatalar ve buna benzer bir çok sebep aradaki bağı yok etmektedir.
  lakin her insanın hayvanlara karşı olan yaklaşımları farklılık arz eder, bir köpekbalığı tarafından ısırılıp vücuduna 250 ye yakın dikiş atılan bir insanın, yaşamını tamamen köpekbalıkları'nın korunmasına adaması daha farklı bir sevgidir.
  ... ebaturab
 3. 3.
  (bkz: insan sevmeyen bu genellemenin sahibini de sevemez)
  ... daedelus
 4. 4.
  (bkz: bir düşünen hayvan olarak insan)
  (bkz: bir hayvan türü olarak homo sapiens)
  1 ... riemann
 5. 5.
  şimdi en başta bu sözü çıkartanın ecdadını sevsinler afedersiniz. o kadar mantıksız o kadar gerzek bir tespittir ki illa hayvanlarla göt göte olacaksınız. mümkün değil bir hayvandan korkamazsınız çünkü insanları da sevemezsiniz. bir de hayvandan kasıt kedi köpektir. ulan korkuyorum taşlamadım, derisini yüzmedim ezmedim hayvanı sadece korktum. şimdi insanların en temel duygularından birisini anlamayan insanlarda mı insan sevgisi var yoksa bir köpeğin paçasına asılmasındna hoşlanmayan bende mi?
  3 ... bik bik
 6. 6.
  bu doğruysa "bitkileri sevmeyen insanları sevemez" de doğrudur. biri ne alakaysa bu da o alakadır. canlı mı canlı hepsi neticede.
  ... alchemisto
 7. 7.
  kendini sevmeyen başka hiç birşeyi sevemez desek daha mantıklı olur.
  ... acemiasik