1. 1.
    Önce insanları insan gibi yetiştirelim. Hayvanların bize bir zararı yok!

(bkz: bedava künefe için birbirini ezen insanlar)
    2 ... huseyin c
  2. 2.
    olur mu çok ama çok merak ettiğim bir sorum.
    mesela insanları yetiştiren hayvan örneği o kadar çok ki bunu nette bulabilirsiniz.
    bi bebeğin birini yurtdışında kaybetmişler onu da kurt buluyor falan. kendi yavrulari gibi bakıyor.
    Kız buyudukce tıpkı bir kurt gibi onları taklit ediyor.
    sonra bu Kız bulunuyor ama insanliga uyum sağlayamayip ölüyor falan.
    neyse biz de bunu bi hayvana yapsak olur mu?
    ornegin yeni doğan bi maymunu alsak tıpkı insan gibi yetiştirsek bizi taklit eder mi?
    lutfen bu soruma cevap verin.
    1 -1 ... hislibiri
  3. 3.
    bence olabilecek bi şey.
    hayvanları ehlileştirebiliriz.
    insan gibi hareket etmelerini saglayabiliriz.
    bir insan beyni olduğu halde sadece öyle gördü diye hayvan gibi yasiyorsa, bir hayvanda taklit yetenegiyle belki bir insana benzeyebilir.
    1 ... hislibiri
  4. 4.
    belki yemin ediyorum benim bu dahiyane fikrim nobel ödülü alacak ama kimsenin umrunda değil.
    internette bunun bi ornegini bulamadim.
    ben de kobay olarak bi muhabbet kuşu var ama o da insan prototipine uygun değil.
    keşke bi maymunum olsa da denesem insan gibi yetiştirsem.
    1 ... hislibiri
  5. 5.
    gene aklıma gelen bir sorum.
    1 ... hislibiri
  6. 6.
    izmirde apartmanimizda bir çift vardi. Bu pislik dunyaya insan getirmeyecegiz diyen entel bir ciftti.

Bir gun binada elektrikler gitti ve apartmanda bir ses yankilandi ama nasil! Zannedersiniz kadinin kolunu kopariyorlar agzini kiriyorlar. Oyle bir imdat cagrisi. Ciktik hemen kadin bagirdi “efe asansorde kaldi o karanliktan cok korkar bayilir simdi asansorde ogluum. Asagiya oynamaya gondermistim asansorde kaldi yardim edin!” Diye. Butun bina seferber olduk iki kat arasinda durmus olan asansorun kapisini actik guç bela bi abiyi asansorun icine soktuk cocugu kurtarsin diye. Adam elinde bitane siyah fino kopegi ile cikti.

Millet gulsun mu aglasin mi bilemedi kimse. Oyle sessizce dagildik evimize.

Tamam seversin sahiplenirsin hatta cok seversin ama evlat yerine koymak psikolojik bir sikinti bence. Bilemedim.
    11 -4 ... lutfuna eremeyen perisan rustu
  7. 7.
    hislicim öyle bir şey söz konusu değil güzel kardeşim. bir hayvanı beyninin el verdiği kadar eğitirsin ama o insan gibi olmaz. sen herhalde çok atıl kurt filmleri izledin. bir insan hayvanlarla yaşarsa onlara benzeyebilir. zira beyni o konuma kolayca uyum sağlayabilir. o kadar kediyi köpeği görmüyor musun doğuştan büyütüyorlar, hiçbir şey öğrenmiyorlar. bu konudaki en zeki hayvanlar maymunlar ve yunuslar. insan gibi yetişmeleri söz konusu değil. maymunlar cehennemi serisini izle, bu fikir için çekilmiş bir film. çokzel, seversin. açıkladığım şeye inanamıyorum. böyle şeylerin olması için evrim gerekli, doğal seleksiyon gerekli, çok uzun yıllar gerekli. tıpkı senin hayvan gibi yaşamaktan öte aklını kullanmaya başladığın için vücudunda bazı şeylerin değişmesi, gereksizleşmesi gibi. atıyorum kulaklarındaki kıkırdak gereksiz, eskiden oynatabiliyordun ceylan gibi, tehlikeleri duyabilmek için vs. zamanla, evrimle olacak şeyler bunlar.
    4 -2 ... t i b b
  8. 8.
    yinede halıya sıçabilme riski olan durum.
    1 ... gedikpasa
  9. 9.
    ruh burkuntularından hikayeleri çok olan acınası insan tiplerinin girdiği saçma sapan bir iş olsa gerek bu. saçmaaaa
    ... yagmurcu
  10. 10.
    sadece sözlüğün bildiği, çok gizli bir fikrim.
    ama cia; ip adresimden mi neyimden bulduysa beni aradığını duydum.
    neyse procemin detaylarını önceki entrylerimden okuyabilirsiniz.

bence olabilir mi?
    gayet tabi olabilir.
    1 -1 ... hislibiri