bugün

evet vardır böyle bir sey..simdiye kadar gittigim bütün hayvanat bahcelerinde bu durum hic degismedi..angola tavugu ya da ne bileyim hindistan biti kafesinin önünde ızdırap cekerken..maymunlar asırı ilgiden sımardı..hatta evrim teorisine inanan bir grup isin merkezinde dogal secilim'in değil maymunların hayvanat bahcelerinde götlerinin fena halde kaldırılması olduğu söyler ya neyse bu baska bir baslıgın konusu..

o kafesin önünde izdihamı olusturan ve cocuk olmayan herhangi bir insandan bahsedersek;

araştırmacı kişiliği nefsinin yanında sönük kalmış insandır..maymun hastasıdır..maymun'un her hareketinden bir anlam çıkarmaya çalışır bu insan..

-baakk kıçını gösterdi
-bakk şu adama kızdı
-bakk diğer maymuna kur yaptı
-bak efkarlandı
-bak felsefe yaptı..maymun'ların makus talihini değiştirmek istiyor kesin bu...

şeklinde cümleler eşliğinde cips,kola ve çerez aparatlarıyla maymun kafesi önüne kurulur bu insanlar..yanında gelen insanları ' siz biraz gezin beni maymunların yanından alırsınız ' diyerek uzaklaştırır..maymun'u besler ,isim takar ve iyice balatayı sıyırıp kayışı koparmışsa maymunu nüfüsuna geçirmeye bile çalışabilir bu insanlar..o demir parmaklıkların önünde 5 6 saat geçirir bana mısın demez..

öyleki bu adamların bolluğu yüzünden hayvanat bahçesinde çoluğa çocuğa maymun göstermek için önceden yer ayırtmak,bilet kestirmek gereklidir..çok kalabalıktır maymun kafesinin çevresi...

hatta yeni gelenler futbol maçlarındaki 'abi kaç kaç ' fena etkilenmiş olacaklar ki kafesin önündeki meraklı bir izleyiciye ;

-abi ne yaptı en son??

bile diyebilir...
bu izdihamın oluşmasındaki nedenlerden biri de maymunun seksüel açıdan zayıf yaratılışlı bir hayvan olması ve libidosunu doğal olarak hiç utanıp sıkılmadan kafesinde dökebilmesi olabilir mi??? evet olabilir...çünkü ben de sık sık izlerim maymunları ve ahlaksız hareketler yaptıklarına birçok kez şahit olmuşluğum vardır..biz de böyle şeylere seven bir milletiz..

şimdi akıllara su soru geliyor;

'sokak ortasında çiftleşen köpek,kedi gibi hayvanların çiftleşme esnasında çevrelerinde oluşan kalabalıkla hayvanat bahsesinde maymun kafesi önündeki izdihama neden olan kalabalık aynı kalabalık mı??'
(bkz: kan çekmesi)
kafesin içine envai çeşit kabuklu yemiş ve muz atan yurdum insanın oluşturduğu kalabalık.

+şunu atalım bi noolcak acaba
-çok yanaşma olm ısırır falan
+ee yemiyo bu hayvan lan mundar etti muzu
-dur olm hayvan karı kız peşinde muzu naapsın
+dur geliyo galiba ... ahanda geliyo... anaa yedi la *
maymunların kalabalığı dağıtmak için tükürmeye başlamasıyla sonuçlanacak olay..
fazla magazin programı izlemekten kaynaklı alışkanlık.
maymun görmek için maymun olmak şeklinde tanımlanabilecek olay.
genleri insanla büyük oranda benzeştiğinden insan gibi çekirdek çitleyip, insan gibi kendi türüne sataşması izleyenlerin hoşuna gider.
(bkz: nihat doğan konserinde izdiham)
maymundan gelip gelmediğini tescilliycektir o. rahat bırakın zavallıları.

- yok olm bunlardan olamayız biz çok kambur bunlar çok çirkinler lan.
+ abi biz gelişmişleriymişiz zaten.
- hee yakışıklıda olduk atalarımızdan diyosun yani
+ ehehe evet.
- olm heralde yani. zaten ben muzu da çok severim çiko biliyon mu?
güncel Önemli Başlıklar