1. 1.
  bilindiği üzere türkiye bırakın hayvan haklarını, insan hakları açısından bile dünya sıralamasında makad seviyesinde bir yerlerde. bu sebepten hayvan hakları düzeltilmesi gerekenler listesinde altlarda kaldığı için çok zikredilmiyor ama gerçekten bu şerefsizliklerin artık sonu gelmeli.

  haber bültenlerinde gasp-dolandırıcılık, kadına şiddet ya da hayvana şiddet haberleri dışında bir haber olmuyor. hırsızlığın, kadın dövmenin ya da hayvan öldürmenin bu kadar popüler olmasının tek bir sebebi var: yaptırımı yok. 23 ayrı dolandırıcılık sabıkası olan adam hala sokaklarda gezip taksicileri dolandırabiliyor. karısını 3 kere döven adama her seferinde uzaklaştırma verilmesine rağmen dördüncüde kadını öldürüyor. soyu tükenmek üzere olan vaşağı dağda avlayan adam utanmadan fotoğrafını sosyal medyada paylaşıyor. yine aynı cins şerefsizler de vaşağı köpeğe parçalatıyor.

  artık yeter amına koyayım gerçekten yeter! bu ülkenin her gün hızla artan şerefsiz popülasyonundan midem bulanmaya başladı. toplum olarak dna kodlarımızla oynandı. türk milleti böyle değildi. toplumun değer yargılarının, ahlaki melekelerinin, sosyal terbiyesinin yeniden düzeltilmesi gerek. yeniden düzelmesi için de radikal yasalar gerek.

  hırsızlığın, kadına şiddetin, hayvana şiddetin her biri için en az sabıka kaydı oluşacak kadar hapis cezası gerek. cezalarda iyi hal indirimi olmaması gerek. bu tip adi suçlara inisiyatif ya da hoşgörü olmaması gerek. toplumun ahlaklı insanlarının da buna sonuna kadar riayet etmesi gerek. hırsız kendi adamıysa arkasını dönmemeli, görmezden gelmemeli.

  %99'u müslüman olan bir toplumda bu kadar yozlaşma, ahlaksızlaşma edepsizleşme normalleşmemeli. bu toplum yeniden düzelmeli, yeniden özünde varolan ahlaki değerlere kavuşmalı. arap ahlakıyla değil gerçek türk ve gerçek islam ahlakıyla terbiye edilmeli.
  7 ... serdarsl06
 2. 2.
  --spoiler--

  artık yeter amına koyayım gerçekten yeter! bu ülkenin her gün hızla artan şerefsiz popülasyonundan midem bulanmaya başladı. toplum olarak dna kodlarımızla oynandı. türk milleti böyle değildi. toplumun değer yargılarının, ahlaki melekelerinin, sosyal terbiyesinin yeniden düzeltilmesi gerek. yeniden düzelmesi için de radikal yasalar gerek.

  --spoiler--

  şerefsiz popülasyonu öyle büyük bir hızla artıyor ki, buna kalıcı ve köklü bir çare, çözüm bulabileceğimize olan inancımı da aynı hızla kaybediyorum.
  4 ... tasaklara ufleyen adam
 3. 3.
  hapis cezası verilmesiyle kalmasın başka cezalar da verilsin. mesela hayvana yaptığı cezaya karşı aşırı sinirli bir köpeğin önüne atılsın yılanların arasına konulsun hayvanlar dünyası kendi öcünü kendisi alsın. Böyle bir hapishane yapılsın tez zamanda..
  1 -1 ... cesmesuyu
 4. 4.
  ayrıca o ceza da paraya çevrilemesin. kesinkes yatsın o hapisi.
  3 ... mofbe
 5. 5.
  insanın değeri içinde yaşadığı topluma olan saygısı ile başlar. Onu ve bütün canlı doğayı da içine alarak devam eder. Bunları onu çevreleyen yasaklara, cezalara karşı çekincesinden değil de, etik-estetik değerlere olan bağlılığından yerine getirirse, işte, o insan gerçek insan olur.
  1 ... social brain
 6. 6.
  Kısas. Hayvana ne yaptıysa aynından yapılsın.
  2 ... thomisus
 7. 7.
  Erzincandaki orospu evladından başlansın hatta ilk olarak. O işin peşini bırakmamak gerek. Eskişehirdeki pislik nasıl ceza evine girdiyse o tipine soktuğum da ceza evini boylamalı. Nişanlısını Cum bucket yaptığımın göt vereni.
  1 ... 56789
 8. 8.
  Nihayet dualarımız kabul olmuş.
  Hükümet halkın talebini karşılıksız bırakmamış.

  hayvana eziyet edene hapis cezası gelsin
  2 ... serdarsl06
 9. 9.
  Açıkça söylemek isterim ki desteklediğim ama evlere şenlik olaylara tanıklık edeceğimiz bir uygulamadır.
  Hayvana eziyeti bile kendi keyfimize göre yorumlayacağımız zamanlar gelince kanun çıkarmanın tek başına yetmediği anlaşılacak.
  Tek korkum hayvan sevgisini abartmış bazı hayvanlar yüzünden kendini koruyanlara dahi bu çirkin ithamlarla gelecekler.
  1 -1 ... sogeking
 10. 10.
  yolda uyuyan köpeğin yanından geçerken karnını tekmeleyenler,
  kediyi sevme bahanesiyle çağırıp burnunda sigara söndürenler,
  sokak hayvanlarının iç organlarını çıkartıp uzuvlarını kesenler,
  cinsel istismar,
  sahiplenmek için alınan hayvanları habitatından koparıp evcilleştirdikten sonra vahşi ortama biçare bırakanlar,
  hayvanları dağlayan-bantlayan-tutkallayanların yanı sıra hayvan sektöründe çalışan işcilerin:

  hayvan kesimindeki acımasız ritüelleri,
  tüylerinden faydalanmak için canlı canlı yolunan kazlara yaptıkları,
  cinsiyeti erkek diye kıyma makinesinde hayatları sonlandırılan civcivler,
  fayton başında bayılan atlar,
  barınaklartaki hayvanlara şiddet gösterenler de es geçilmemelidir bu ceza kapsamında.

  para cezası komik bir cezadır, canın diyeti para olmamalıdır. can yakanın canı yanmalıdır.
  bir kap yemekle ömür boyu sana yarenlik edecek olan, dili olmayan canlılara eziyet; orospu çocukluğudur.
  3 -1 ... liliith