1. 1.
  Bazı ölümlerde birçok insan hayvan ölümlerine üzülürken insan ölümlerine ise tepkisiz kalıyor; hatta bazı manyaklar oh olsun bile diyor.

  Fakat sanırım bunun nedeni hayvanların masum olup hiçbir şeyden haberi olmaması iken insanların bir akla sahip olması sebebiyle kötülükler yapmış olabileceği fikri.

  Yani esas üzülünmeye layık olan kafaya takılması gereken insanlar iken ben hala torpille patlatılmış zavallı tavuğun etkisi altındayım.
  3 -1 ... insectoidzz
 2. 2.
  insanın diğer canlılarla aynı özden geldiğini ve temelde aynı şey olduğunu anlasak bu dünya çok daha yaşanır bir yer olurdu. Katoliklere göre insan bilmekle lanetlenmiş ya , hayvanlar sanılan aksine masum varlıklar.

  Bir aslana ceylanı parçaladı diye kim kızabilir. En fazla ceylana üzülürsünüz aslana sevinmezsiniz.

  Kundaktaki bebeği öldüren yaşam formunun nesine üzüleyim , onlar safi oksijen israfı .
  1 ... ali candan
 3. 3.
  hayat kutsaldır. hayvanı insanı yok.
  zaruriyet karşısında can almanın da yanlışı yoktur.
  -1 ... pillars of creation
 4. 4.
  insana üzülmem. Yaptıklarının karşılığı neyse ahirette alır. Ama hayvanın tek hayatı var o da dünyada. Ölünce üzülürüm tabi.
  -1 ... yok herif
 5. 5.
  insan önce insana üzülür.
  hayvan önemli değildir.
  1 -2 ... ruzhan
 6. 6.
  Handikaptır. Duygu karmaşasıdır. Yalnızlaşmadır.
  ... royall stars
 7. 7.
  alın yazısı/kader adına her ne derseniz deyin onlar yüzünden meydana gelen olaylar haricinde bünyeye hasıl olmakta olan hislerdir. insanın elinde olmayan şeyler yüzünden insanların canı yandığı zaman elbet üzülürsün. misal doğal afetler, elde olmayan kazalar.

  vicdanın var empati kurarsın üzülürsün. ancak insanın insana ettiği veya insanın kendi aptallığı yüzünden başına gelen şeyler ile diğer canlıları mukayese ettiğinde diğer canlılara daha fazla üzülüyorsun. onların insan gibi düşünüp hareket etme imkanları yok ve üstüne bu canlılara en büyük zararı veren gene insan. ormanda gezen bir geyiği, tavşanı, ayıyı, kaplanı, aslanı, kuşu vs sırf spor olsun diye vurup öldüren, işkence eden bir yaratıktan bahsediyoruz. daha dün bizim ülkemizden 2 ayrı haberi dinledim ve allah biliyor gözlerim doldu yapanlara da en içten bedduamı da ettim. yavruları olan bir canlıyı sırf avlanıyoruz adı altında vurmuşlar. yavruları beslenme yetersizliğinden ölmüşler. şimdi annelerini öldüren bu piçler 2-3 tane yavrunun da katili oldular. eğer et yemek için yaptılarsa bok yeselerdi keşke. sanki et yok yiyecek. eğlence için yaptılarsa allah aynısını onlara yaşatsın.

  velhasılı insan bu kadar acımasız iken elbette masum olana üzülürsün. insan ne ederse kendine ediyor. vahşi hayvan diyorlar ama vahşi dedikleri hayvanların yüzde 90 ı acıkmadıkça başka canlıları öldürmüyor. nasıl vahşilik bu. kim daha vahşi ?
  5 ... mel mel bakan gibson