bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  (bkz: otobus soforlerinin fren yapmayi bilmemesi)
  ... hellblazer
 2. 2.
  aynı şöför, nedendir bilinmez, bir de içine raikonnen kaçmış gibi sürer otobüsü. yani adamın modu tam olarak f1 aracına kasa taktırdım kurbanlık koyun götürüyorum modudur.
  2 ... feciasabi
 3. 3.
  durakta durup yolcu almasa küfür yiyeceğinin bilincinde, kamu hizmetinin zor olduğunun farkında olan otobüs şöförüdür. durağa yanaşıp yolcu alsa da küfür yiyecektir, almasa da yiyecektir. garibandır, emekçidir.

  yorum: o durağın yolcusu da ne pis herifmiş. durakta durmasan küfürü basacak. otobüse alsan sıkışık otobüste yine küfürü basacak. sen o sıkışık otobüse binmekte beis görmüyorsun ama senin bindiğin durağın ötesindeki duraktan yolcu alınsın istemiyorsun. bencilliğin en güzel örneğidir.
  1 ... ankarakarakedisi
 4. 4.
  (bkz: ankara daki otobüs şoförleri)
  ... aliterasyon
 5. 5.
  sadece balık istifine verdiği önemin değil, taşıyacağı [yolcu adayı binerken] insanın daha vücudunun tamamı otobüse dahil olmadan veya ayakları yere temas etmeden [yolcu inerken], sanki oksijensiz ortamda ulaşımı sağlıyorlarmış gibi ona belirtilen saatte son teslimatın yapılacağı olay mahalline varabilmek için canhıraş bi' biçimde gaza asılan şöfördür. kibariye'nin annesi "ahhh şoföööör şoföör" diye bu tip şöförlere seslenmekteymiş. ne kadar doğru bilemeyoriin...

  daha az önce bi' tanesine pis laf soktular ki o enstantaneyi de bu entrynin derununa işlemezsem ayıp etmiş olurum; ben ön kapıda, kapının hemen önündeyim. kaptan pilotumuz kapıyı açıyor ki ben anında "önü açma ciğerim" diyorum. aynı ses tonunda bi' ses de arka kapı cephesinden geliyor. ardından orta taraflarda bir ses yükseliyor: "kaptan üstü aç üstü"... tamamen spontane gelişen böyle adam bozucu olaylarla bu kapitalist burjuva köpeklerinin biz yolcu sınıfına karşı uyguladığı baskıları bi' an olsun dizginleyebiliriz dostlar, direnin.
  1 ... kobayashe
 6. 6.
  hayvan taşıdığını zanneden otobüs şoförüdür, haklıdır. zira bundan iki üç sene evvel ismini vermeyeceğim bir otobüs hattında amcanın biri tavuğu kucaklamış beraber kardeş kardeş seyahat ediyolardı. *
  ... gimenez
 7. 7.
  kendisi gibleri taşıdığını zanneden hayvan otobüs şoforüdür.otobüsü o kadar çok doldururki kişiye nefes alma imkanı bile tanımaz.yeter daha yolcu alma diyenlere de "ben biliyom bu otobüsün nehadar alacanı sen işine bah" der.bu cümleyi kullanmak artık refleks olmuştur onda.
  1 ... sozluksever