bugün

yürüyüş yollarına sıçan hayvanlarının pisliklerini temizlemediklerinde onlardan tiksiniyorum.
Bu küçük yerlerde yaşamaya elverişli olmayan, yaşam alanının kısıtlanmaması gereken egzotik hayvan sahiplerine söylenebilir. Ama çok da geniş bir alana ihtiyaç duymayan yalnızca yiyip, içip, kendisini sevdirip yatan, insanlarla yaşamaktan gayet de memnun olan kedi sahipleri(daha çok kediler insanın sahibi gibi oluyor) ya da kedilerle evini paylaşan insanlar için biraz vicdansızca bir itham olur.
Hayvan sevemeyenler derneği diye başlığı değiştirsen daha güzel olurdu her hayvan güzeldir.
tam tersine kedi besleyen insanlar gözümde birer melektirler, çekicilikleri on gömlek birden yükselir.
çünkü;
https://www.uludagsozluk.com/e/42006138/
bende kedi konusunda evde beslenebilir diye düşünüyorum.
Hayvan sahipleri tiksindirici ise hayvanları sevmeyip içindeki nefreti sağa sola kusan ağır orospu çocuğudur uyandırayım. Evimde üç kedi var. Yazlığımda ise iki köpek (biri mastif diğeri Alman çoban köpeği). Her ikisinin tuvalet kapları bile senin evinden temizdir. Sen sanıyor musun evinde hayvan besleyenlerin evini bok götürüyor, her tarafta kıl tüy dolu. Hayvan bakan insan titizdir. Titizdir ki kendisinden başka bir canlıya yuva açacak kadar da geniş gönüllüdür. He bu arada ofisimde de iki adet zebra ispinozum var. La bana bak, yoksa hayvanlarda alakalı küçükken başından bir şey mi geçti?
hayvanlar canlilardir. canlilara sahip olunmaz, daha cok koruma altina alinir, ayni ev paylasilir ve beraber yasanir. bir kedi ile birlikte yasiyorum ve aksine o benim sahibimmis gibiyiz.

hayvanlari bir vazo, bir oyuncak gibi görenlerden igrenmektir. bir de bu hayvanlari koruyamiyacak ve bakamiyacak olanlar sirf zevkine alirlar, bir kac ay baktiktan sonra sokaga atarlar. bir canlinin hayatiyla oynamayin ve kendinizden de tiksindirmeyin. yemini verin, suyunu verin, sevgisini verin, altini temizleyin baska birsey istemiyor bu canlilar. yapamiyacaksan en basindan uzak dur. *
Kedi, köpek beslenen evde yemek yenmezmiş. Yaaaa, yeme lan zaten hatırım kalır.

Ayrıjana dışarının pisliği, çamuru derken: O, senin, benim, insanın pisliği.

Bazı kadınlar da evde hayvan mı besliyor la? Haaarğhhh tuuuuuv falan fişman. Bir de herifler duvara ya da uçuruma falan dönüp, izbelerde, kuytularda çükleri ellerinde işemiyorlar mı, insan değil it sanırsın.

Sen kaç kere dışarıda işedin lan moron?
yalvarırım gel evimde yemek ye...kedi besliyorum ve çok mutluyum...dert ortağım, yoldaşım o benim...evet tiksindiriciyiz hepimz...hatta kedimle birlikte yatıyorum...hepten rezil ve iprencim, uzak dur benden mümkünse...