bugün

1986 ve 1997 yılları arası galatasaray'da kalecilik yapmış bir eski futbolcu. En son bandırmaspor'da kaleci antrenörlüğü yapmakta idi.

"hayrettin hayrettin ..... kaybettin" şeklinde tezahüratlara konu olmuş kaleci. gençlerbirliği ile oynanmış ve penaltılara gitmiş kupa maçında 18 penaltıyı üst üste yiyen kaleci.

psg maçında yediği 1.golün ardından devre arası soyunma odasında fatih terim'in sitemine mağruz kalmıştır..

"lan ordan telgraf çeksen iki günde gelir oğlum!"
"Tarık Çamdal’dan kurtulmak için Galatasaray 5 sene neler çekti! Bize ‘Git’ dendiği zaman 1 dakika durmazdık. Biz Galatasaray’da 5 şampiyonluk yaşadık, onun 6 ayda aldığı parayı 10 senede almadık. Ne Tarık Çamdal’mış ya!"
rıdvan'ı kendisine gol attığı için değil, sinsilik yaptığı için kovalamıştır. yine de bunu yapmamalıydı. özünde sağlam adamdı ama oldukça sıradan bir kaleciydi.
görsel
Su anda balıkesirspor kaleci antrenörüdür.
görsel
bir maçta, maçı bırakıp yanılmıyorsam rıdvan ı kovalamışlığı olan, sempatiklikte higuita nın bir tık altı olan kaleci.
efsane kaleci simoviçten kaleyi devraldığı zaman ligde maçlar gündüz oynanırdı. gündüz maçlarında gerçekten çok iyiydi ama statlar ışıklandırılıp gece maçları başlayınca adam tuhaflaştı. bir banik Ostrava maçı hatırlıyorum muhteşem bir performans göstermişti, 4-1 kazanılan fener maçında birde penaltı kurtarmıştı o maç gündüz oynanmıştı. her kaleci oynayarak tecrübe ile iyi kaleci olur tezini yerli bir etmiştir bu çok iyi başlayıp çok kötü bitirdi.
attığı degajlar taca ya da rakip takıma giden kaleci. hem derwall' in hem simovic' in gördüğü en kötü kalecidir . böyle röpörtajları vardır. gs' de torpili vardır. yoksa bu kadar yeteneksiz bir adam gs' de bu kadar uzun süre ilk 11 çıkamazdı . sabri' den bile yeteneksizdir . gençlerbirliği' ne karşı oynanan kupa maçında 18 penaltının hepsini yemesi, paris saint germain karşısında 1 dakikada 2 gol yemesi ve simovic' in jübile maçında everton' a karşı 3 hatalı gol yemesi efsaneliğinin doruk noktalarıdır !

sırf gol attığı için rıdvan' a saldıracak kadar da çirkeftir .
başarısızlığın, peşini bırakmayan adam.
ntvspor' dan bir diyalog:

metin tekin: ben bir kere penaltı atmıştım galatasaray maçında
önder özen: oldu mu?
metin tekin: oldu ama hayrettin' e attım. *

(akabinde kahkahalar)
galatasaray dan takım arkadaşı erdal keser in kendiyle ilgili komik bir ansını paylaşmadan edemeyeceğim azizim. bakalım erdal keser ne diyor:

''kocaelispor'la ali sami yen'de oynuyoruz. deli gibi sis var. maç başladı ama göz gözü görmüyor. 5-10 dk. sonra hakem maçı tatil etti, soyunma odasına gittik, üstümüzü değiştirdik. staddan çıkacağız hayrettin ortalarda yok. sahaya geri döndüm ki ne göreyim, hayrettin direkler arasında volta atarak kendi kendine söyleniyor:

"ulan bizimkiler ne bastırdı haaa yarım saattir top gelmiyor bizim kaleye."
Kendisi hakkında "Mustafa Denizli'nin Milli takım hocası olduğu dönemlerde Hayrettin'i Milli takıma almaması üzerine, Hayrettin'in otobüse binip izmir'e Mustafs Denizli'yi dövmeye gitmesi", "Bir Galatasaray-Fenerbahçe maçında Rıdvan'ı yerde sıkıştırması, maçtan sonra sorulduğunda da Rıdvan'ı bitirecektim demesi", "Fatih Terim'in onu takıma almadığı bir dönemde bir sürü gazeteciyi Belgrad ormanlarına toplayıp orda ölümüne antreman yapması" gibi anekdotları ile meşhurdur.
milli takıma seviye atlatan kalecidir. kendisi kadroya alınmamaya başlandıktan sonra büyük zaferler elde edilmiş , futbolu da bıraktıktan sonra ilk defa avrupa futbol şampiyonasına (bkz: euro 96) katılınmıştır.
Top hayrettinin kontrolünde ağlara gidiyor.

Edit: Hayrettin iyi kalecidir ama, Tıpkı Arif Erdem'in rakip kaleciyi kaleye sokmuşlukları varken (Arif'in Manchester'e attığı golü arayan genç bir savaşçının Gökmen Özdenak isimli Boss ile karşılaşıp, Turgay Şeren, Ali Sami Alkış derken Songül Karlı'ya vardığını anlatan bir efsane de vardır) Arif kendisini yere atmalarıyla hatırlanıyor. Hayrettin de öyle işte. Nice toplar kurtarmışken, nice topları da almıştır içeri. Ah Hayrettin Ah..
tam olarak budur;
görsel
Kendisine sorulan sorulara ,"nafsib,kısfmet" kelimeleri ile başlayıp biten cümleler kuran,tanju ve rıdvan'ı penaltı esnasında dövmüş kişidir.Monaco maçında karşı apartmandaki arkadaşıma "gördün mü lan o golde yenir mi ?"diyerek hayıflanırken arkamda bulunan televizyon'dan gelen" hayrettin yapma" nidaları devam etmektedir.Dönüp tv'e baktığım'da golün tekrarı sandığım pozisyon meğer 2. golmüş.Yapma hayrettin diyorum burdan kendisine.
48 yaşında olup şuan 51 niğdespor da oynamakta.

(bkz: kova hayrettin)
özel hayatında oldukça efendi bir insandır bucada 90 lı senelerde yaptırdığı apartman inşaatına gelmiş bizi hiç tanımamasına rağmen yanına gittiğimizde yarım saat muhabbet etmiş inşaattaki aksiliklerden falan dert yanmıştır ki o dönem gs daki şöhretinin en üst seviyesinde idi.
(bkz: hayrettin yapma)
51 nigdespor'da lisanslı kalecilik yapan, bir zamanların efsanevi kalecisi. 47 yaşındadır. *

http://www.tff.org/Defaul...ageId=30&kisiID=21994
kemalettin'in ceza sahası dışıdan yaptığı kafa vuruşunu içeri almıştır. hayır direk yememiştir, önce tutmuş sonra içeri almıştır. öyle bi adamdı işte.

romario'nun düşüncelerini okuyup aşırtma yapmadan önce zıplaması ve topu havada tutması jedilik konusunda da geleceği olduğunu kanıtlayan bir olaydır bana göre.
kariyerinde attığı tek golü kale arkasından izlediğim için kendimi çok şanslı görmeme sebep olan kaleci. gerçi o maç 17 yada 18 gol yemişti ama olsun 1 tane gol atmıştı.

not: bahsettiğim maç yanılmıyorsam 1996 yılında gençlerbirliği ile oynanan bir kupa maçıydı. maçın normal süresi ve uzatmalar 1-1 bitti penaltı atışlarında gençlerbirliği maçı 17-16 kazandı. doğal olarak penaltı sırası hayrettin'e de geldi ve kendisi soğukkanlı bir şekilde topla kaleciyi ters köşeye yatırmayı başardı.
talihsiz adam.

kendisi için belgesel yapılıyor, onda da adı yanlış söyleniyor.

(bkz: hayrettin demirtaş)

http://www.ligtv.com.tr/V...lt.aspx?r=1&hid=39540
bir milli maçta dakika bir de yediği gol sonrası spikerin,

(bkz: yapma hayrettin daha kadroları saymadım) demesiyle herkesi yarmıştır.