1. 1.
  "ben yeni bir şey söylemiyorum. dünyada keşfedilmeyen yer kalmadı yani her şey söylendi. ben aynı şeyleri farklı bir yolla aktarma çabasındayım, elbet bu türden anlayanlar da olacaktır o daha önceden söylenmiş şeyleri." açıklamalarıyla post-modernist bir müzisyen sayılabilecek hayko cepkin'in müziğini beğenmektir.
  4 -1 ... yasakani
 2. 2.
  ilk kez bu gece makina'da dinledim sayko cepkini.
  diğer parçalarını da dinlemek istiyorum ama duymuyorum.
  1 -2 ... sayincevizkabugu
 3. 3.
  anca "evanescence" altyapısıyla "hayko cepkin"in altyapısını kıyaslayarak yorum yapma olgunluguna, zekasına * sahip olamayan populer kültür kuklasının sarf edebileceği düşünce kırıntılarından oluşan başlık. tabi allah için amy lee'nin kıçı falan çok güzel yani sözlük, doğruya dogru.
  ayrıca küçük bir ipucu:
  (bkz: alternative rock)
  3 -2 ... catherine blake
 4. 4.
  (bkz: alterno)
  ... chazsmyr dhuunyl
 5. 5.
  durumunda olan kişinin zevkli olduğunun göstergesidir. hiçbir absürd durum yoktur. demir demirkan'la beraber harika şarkılara imza atmış bir piyanisttir söz konusu olan kişi, seray sever'den ya da ajdar anık'tan bahsedilmiyor.
  1 ... gerko
 6. 6.
  sıcak kumlardan serin sulara atlamak gibidir onu dinlemek zira sayko çepkin çölde bir vaha gibi, kutupta bir güneş gibi hatta ve hatta gerçek olduğunu bilmesem şaka gibidir şaka.
  2 -4 ... chazsmyr dhuunyl
 7. 7.
  muziği begenilmese bile, canlı performansı hakkında yorum yapılabilir. kendim ve çoğu kişinin gözlemlerine dayanarak söylüyorum ki, sahne performansı gerçekten çok iyi.

  fakat, -istanbul konseri dahil evanescence nin coğu konserinde- piyano kullandığı şarkılar haricinde sahnede tek görevi şarkı söylemek olan amy lee nin nasıl detone olduğunu, bu kadının nasıl olur da sırf müziği kendisi ile uyuşmadığı için böyle iyi bir piyanisti ve grubunu kabul etmedigini söylemeden de geçemeyeceğim.
  1 ... sadirvan mehmet cadiroglu
 8. 8.
  uyku uyumak gibi bir şeydir.

  misal şimdi elma nın tadını nerde anlatırız biz?
  elma altında değil tabii ki.
  "elmanın tadı" adı altında anlatırız.
  ya da şey ee
  rengi için de
  "elmanın rengi" olur bu.
  2 ... recall
 9. 9.
  (bkz: yeni bir konsept olarak alternative rock)*

  dünya ne garip di mi sözlük, birileri çıkıyor böyle çalışıyor didiniyor falan; en iyi türk rock müzisyenlerinin en başta aradığı klavyeci falan oluyor; sonra geliyor bi "dümbülü" çıkıyor emi liiiyy falan diyor... garip; çok garip.
  ayrıca "haykoya karşılık amy lee yi öneren arkadaşlar" bana özel mesaj atabilir tabi, doktor değil "evanescence'in her live performance'ında sıçması" konseptli herhangi bir video önerecegim.

  (bkz: hadi canım)
  1 ... catherine blake
 10. 10.
  severek yaptığım eylemdir. 'kime ne ulan' diye cevap verilesidir...
  sen melekler'i, ben gideyim'i vs. dinledin mi ki adam hakkında yorum yapıyorsun. hadi dinledin beğenmedin diyelim** sana ne millletin dinlediği müzikten, sana giren çıkan gitar sapı mı var ki yorum yapıyorsun. git tuttuğun gitar sapını modelle sen, otu boku modelleme...

  ayrıca, hayko cepkin'i dinliyorum ama ona hiç benzediğim söylenemez.=> (bkz: hayko cepkin in muzigini begenmek/#1983000) sende modelleme yapmadan önce bir dinle istersen şarkılarını. bir müzisyenin şarkılarını, kişiliğini bilmeden yorum yapmayın. gidin cdsini alın oturun evde dinleyin, o cd'yi bundan sonra elinizden düşürürseniz adam değilim.**
  -1 ... nickerim