bugün

geçen küçük 5 yaşında ki yeğenimin televizyona bakarken ağladığını korkup kaçtığını gördüğümde nasıl bir his olduğunu anladım.
Sonrasında konserlerinin müptelası olmaya sebep ilk buluşmadır.
(bkz: anne burda bişey var)
hayko cepkin'i ilk kez görmek büyük heyecandı benim için. nasıl olduğu önemli değil sonucu önemliydi. karsımda duruyordu ve merhaba kansob diyordu bana. elini uzatmıstı bense şoktaydım. içimden bayılazaaam şimdi diyordum. hayko karsımdaydı. ve oturup muhabbet ettik. konserler, filmler, içkiler, gruplar. hayatımın en güzel 2 saatiydi. ardından beni aşağıdaki yani balans daki konsere davet etti. konserde sahneye çıkan benim konustuğum adam değildi evet. ama o insanla o denli muhabbet edebilmek bile beni mest etmişti, konser s.kimde değildi..
bunu gören bunu da gördü; (bkz: marilyn manson)

kişinin bu zamana kadar "kimleri?" , "ne kadar?" gördüğüyle orantılı olarak verilecek tepkiler, yapılacak yorumlar değişiklik gösterir. şöyle ki, az biraz dünya üzerindeki müzisyenleri, oyuncuları simayen de olsa tanıyan birisinin hayko cepkin 'i gördüğünde "o ne lan, öcü!" deyip, olay yerini terketmesi mümkün değildir.

ayrıca bunu yapan kişiye "madem dinledin, hiç mi merak etmedin?", "madem merak edip bakmadın, ne skime konserine kadar geldin, saatlerce ayakta bekledin?" diye de sormak boyun borcu, insan harcıdır.

not: yüzünde görülen eklenti sadece makyajdır. konser sonrası "sen gibi" kendinden sonra çıkan grubu izlemeye geldiğinde, ne kadar da sempatik ve alçak gönüllü olduğunu anlarsın. -gittikçe şımarıyormuş gibi amma o günün şartlarına göre yorum yapıyorum-
özgürce postmodern sanat yapan birini ilk kez görmek bu akşam hacettepe üniversitesi'nde nasip olacak bana. brütal vokali böğürtü, anlamsız ses diye nitelendiren, makyajı boya, aykırılığı kalabalığın arasında kaybolmak, her uzun saçlıyı rapunzel sanmak ve üstüne üslük bir de bunu düşük seviye, fanları da aynı seviyeye düşmek olarak nitelendiren insanlardan uzak bir konser olmasını diliyorum.
(bkz: ana manson un çakma çıkmış diyenler)
vayy,marilyn manson beyaz show a katılmış,demektir.
ilk başta ''bu ne lan'' diye tepki verilse de şarkı söylemeye başladıktan sonra artık bir fanısınızdır.
(bkz: gözlerine bakmak)
(bkz: sen suski gozlerin konussun)
yakından görmekse ; metallica konserine gidecek olanların yaşayacağı durumdur.
diyalog halinde yapılması durumunda, zihinde oluşan tüm önyargıların müthiş bir gürültüyle patlayacağı aşikar olan eylem.
hayko cepkini gerçek hayatta ilk kez görmektir.
üniversitenin ilk yılında arabasında çektirdiğimiz fotoğrafı babama gösterirken, babamın verdiği tepki aynen şöyleydi:

-iyice bak. bak da gece uyurken yüzün gözün dışarı atsın korkudan.

evet. babamın ilk tepkisi oydu.