1. 1.
  çok ayıp bişey valla medyanın seçimlerde taraf olması bu örnekten de anlaşıldığı üzere. bak mesela zaman a yeni şafak a hele vakit e falan. hiç taraf tutuyorlar mı?
  18 -10 ... birinci batarya
 2. 2.
  2 dönem önceki fonksiyonuna devam eden yalamacı gazetecinin cümlesi. o zaman doğan grubuyla birlikte akp'yi yalıyordu, şimdi chp'yi.
  9 -1 ... eurasian
 3. 3.
  mehmet ali birand'ın bugün ntv'de katıldığı programda "sürç-i lisan" ettiğini, bu yüzden söylediğini söylediği cümle öbeği. ancak benim gördüğüm, ağzından çıkan bu cümle için çok da pişman olmadığıydı.
  4 -1 ... fuzuli
 4. 4.
  hain türk medyasının muhteşem bir sözüdür. üstelik hayatta olmayacak birşeydir. bakalım bu kankalar seçimden sonra sandığa gömülünce ne yapacaklardır.
  -2 ... darkranger
 5. 5.
  mehmet ali birand'ın samimi destek ifadesidir. abartılmamalıdır nihayetinde her medya organın tuttuğu taraf bellidir. şimdi gelelim aslolan meseleye. yahu kim takar birand'ın lafını, millet bu adam bunu destekliyor diye gidip kemal'e mi oy verecek. doğan medyasının gazıyla seçimlere kadar gitsinler elleşmeyin. sakin olun. bunlar böyledir. durduk yere birini palazlar, sırtını okşarlar, kahraman yaparlar.
  vakti gelince millet ayarı verir. hoş ayarı da alıyorlar ama ayarları bozuk olduğu için anlamıyorlar.
  4 -5 ... pencere caminin bugusu
 6. 6.
  mehmet ali birand şivesini bilenlerin çok rahat çözebileceği şekli ''inşallah kazanıcanız'' olan ama ısrarla ''kazanacağız'' diye sunulan aforizma. anlamda çok fark yaratmaz o ayrı.
  2 -1 ... thaliia
 7. 7.
  sırf mehmet ali birand " kazanacağız" dedi diye , kılıçdaroğlunun oylarına yazık olacağına düşünüdüğüm talihsiz açıklama ..

  (bkz: bırak birand amına koydun)
  9 ... yolyemez
 8. 8.
  (bkz: yavas gel sacin basin dagilmasin)
  3 -5 ... tu kaka bana
 9. 9.
  burada yağıp gürleyip, eleştirenlerin akp yandaşı basına ses çıkarmadığı görülmüş ve kendileri buradan esefle kınanmaktadır.

  ne yani akp yandaşı olup, akp'yi destekleyince iyi, chp desteklenince tu ka ka.. konuşun mikrofon sizde.
  2 -3 ... trablus
 10. 10.
  m. ali birand aforizması.

  mevzu bahis program esnasında birbirlerine öpücük de gönderdiler mi merak ettiğim..
  4 -1 ... uns abare uns duns des