bugün

hayatınızı dile getiren sözcüklerden oluşan kelime topluluklarıdır.
bazı yazılar yazanların değil ihtiyacı olanlarındır.

benim hayatımın yazısı:

sizin hiç anneniz kanser oldu mu?
olmadı demi?
benim oldu.
anneniz mutfakta gizli gizli ve ağlayarak babanıza ben ölürsem çocuklarıma iyi bak dediğini duydunuz mu?
ben duydum.
peki ya hiç annenizi uyurken seyrettiniz mi?
hiç düşündünüzmü canım annem ölüyo her gün yavaş yavaş diye?
haberleri izlerken kanserle ilgili bi haber çıktıgında gizlice annenize baktınız mı?
ben baktım!
hiç kanser bi yakınınızın öldüğü zaman annenizin surat ifadesini gördünüz mü? gözlerinin dolduğunu, yutkunduğunu hissettiniz mi?

peki ya anneniz sizden gizli gizli ağlarken, kendi odanıza gidip sessiz sessiz ağladınız mı?
Ben ağladım!
sıkıntılı ve sıkıntısız olarak ikiye ayrılan yazılardır. yazmam için epey bi vakit harcamam gereken başlık en iyisi mesaiden sonra bu başlığa girip çok sağlam bir edit çakmaktır. to be continue.
siz hiç hayatınızın avuçlarınızdan kayıp gittiğini gördünüz mü?
ben gördüm.
siz hiç her nefesin acı verdiğini hissettiniz mi?
ben hissettim.
siz hiç herkesten kendinizi gizlediniz mi?
ben gizledim.
siz hiç birisine sayfalarca mektup yazıp verdiniz mi?
ben verdim.
siz hiç boynuz yediniz mi?
ben yedim.
siz hiç herkes tarafından terk edildiniz mi?
ben edildim.

siz hiç ileride ne olurum diye düşünmediniz mi,hayatım söner diye?
ben düşünmedim.
siz hiç sizin öldüğünüzü göre göre gülen biri için her nefesten iğrendiniz mi?
ben iğrendim.
siz hiç derde derman olacak insanları kendinizden uzaklaştırdınız mı bile bile?
ben yaptım.
siz hiç yırtılıp çöpe atılacağını bildiğiniz, sizin için ömrünüzden kopan sayfaları başka ellere tutuşturdunuz mu?
ben cesaret ettim.
siz hiç sonunu, sonucunu bile bile sevdiniz mi?
ben sevdim.
siz hiç, anneniz babanız tarafından bile hor görüldünüz mü?
ben görüldüm.

kimi suçlayayım, kendimi mi, etrafımdakileri mi, kaderi mi?
sözlerim insanlara etki etmiyor, kadere zaten hüküm yok.. kendi kendimi bitiyorum her geçen gün.

siz hiç böyle oldunuz mu?
Yazı olamaz belki ama birkaç cümleyle özet geçeyim.
Kendimi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşmış hissediyorum. işimi çok şükür elime almışım. Aileden ayrı evime çıkmışım ve bazı şeylerin sorumluluğunun farkına vardım. Kendi çizgilerimin ve sınırlarımın günden güne daha çok farkına vardığım sürecimin daha çok başındayım. Bugüne beni getiren aileme sonsuz şükür, teşekkür ederim hayat.
her sey yolunda ama hala uludag sozlukte yaziyorsan bence buyuk bir sıkıntı var farkinda degildin.

dost aci soyler soyleyince duble soyler.
Yazı dğeil roman olur TSK.
görsel

Üzerimize ateş gibi kızmış halde geldiler. Savaştık. Onların iki kanadı bizim yarımızdan fazlaydı. Tanrı lütfettiği için onlar çok diye “korkmadık, savaştık!"
güncel Önemli Başlıklar