bugün

cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer'in nisanda erken seçim isteğine karşılık, başbakan recep tayyip erdogan'ın ahmet necdet sezer'e verdiği yanıt. ortamın gerilmesinden sonra sözlerinin yanlış anlaşıldığını, "sizi kastetmedim, muhalefete söyledim." vurgulamıştır.
(bkz: yeni bir krizmi doğuyor)
(bkz: hayatinda iki koyun gutmek)
(bkz: aramaya inanmak)
Başbakan efendinin cumhurbaşkanımıza söylediği söz.Hem cumhurbaşkanımızı aşağılamış, hem de mecaz olayını yüzüne gözüne bulaştırarak yönettiği halkını koyuna benzetmiştir.
(bkz: hadi koyununu al da git)
nasıl bir argüman ortaya koyduğu anlaşılamayan tayyip cümlesi.

- erken seçim istemek için - herhangi bir bir bireyin seçme ve seçilme hakkıyla birlikte düşünce özgürlüğünün olması gerekir ki bu da ülkemizde vardır. c.başkanının da vardır, benim de vardır.
- hayatında iki koyun gütmeyen demek daha önce hiç bir sorumluluk yerine getirmemiş, birkaç kişiyi dahi idare edemiyecek, hatta en abartılı şekline getirirsek çok basit konularda dahi başarılı olamayacak kişidir. ama bu kişinin hala seçme ve seçilme hakkı bulunmaktadır. düşüncelerini söyleme özgürlüğü de. bu c.başkanı da olabilir, muhalefet de ve ben de olabilirim.

ha bunun üzerine sen dersen ki, oy kullanmak için, ifade belirtmek için en az iki koyun gütme zorunluluğu getirilsin o zaman anlarım. ama bu şartlar altında aradığınız kişiye ulaşılamıyor tayyip.
(bkz: tayyip bizi meraya götür)
(bkz: me)
bu laftan çıkan sonuç;

fikirlerini söylemek için veya seçim istiyorum diyebilmek için, öncelikler gidip 2 koyun alacaksın. en yakın dağ, tepe tarzı bir yere gideceksin. yanında noter de olacak, yoksa kimse koyunları senin güttüğüne inanmaz. 3-5 gece zannederim yeterlidir, koyun gütme sertifikası için. bundan sonra da noterden aldığın koyun güdebilme sertifikasını fikirlerini beyan edebilmek için sürekli yanında taşıyacaksın.

yalnız, "hayatında iki koyun gütmeyen seçim istiyor" tarzı bir azar işitmemek için almış olduğun çobanlık sertifikanı fikirlerini söylemeden önce göstereceksin.
ahahahhahaha.. ne günlere kalacağız daha durrrrr. bunlar başlangıç.

- hasan amca, bir ekmek, iki yumurta alıcam.
+ ulan sen iki koyun güttün mü hayatında da bunları istiyorsun benden.
- abi valla koyun bulamadım güdecek.
+ o zaman yok sana ekmek, yumurta.
- abi bak 3 gün içinde birinden haber bekliyorum, onun bir tanıdığında koyun varmış. onları güdecem.
+ 4. gün sana ekmek vermem bak. ona göre.
- piki abi..
fakat sonra da: (bkz: iki koyun güdenin kendine çoban demesi)
(bkz: koyun demokrasisi)
(bkz: post kavgası)
(bkz: millet bir koyun sürüsüdür)
biraz daha kasarsa rte tansu çiller'i bile geçecek... tarihe adını altın harflerle(!) yazdıracak...
başbakan recep tayyip erdoğan'ın ahmet necdet sezer'i kastederek söylediği cümle. amma ve lakin kendisi retorik ustası olduğu için yine kıvırmıştır.

-4 yıldır zam yapmıyoruz ama artık maliyetler çok arttı, bunu halkımızla paylaşmaz zorundayız
2 gün sonra
*sayın başbakan elektiriğe zamn yapılacak mı?
-(azarlayarak) benim ağzımdan zam lafı duydunuz mu?

sabah;
-sami oferle hiç görüşmedim, basın üzerimize gelmektedir, çirkindir.
akşam;
-sayın oferle davos'ta bir defa görüştüm, 2 defa da telefonda görüştük.

-askerlik yan gelip yatma yeri değildir.
başbakanlık sözcüsü: başbakanın sözleri yanlış anlaşılmıştır.
-şimdi ben arayıp bunları mı dinleyeceğim?
-istemeyerek kırdığım şehit aileleri varsa özür dilerim.

-hayatında iki koyun gütmeyen seçim istiyor, hani siz anayasaya sadıktınız? (direkt ahmet necdet sezer'e)

*sayın başbakan bu sözleri neden söylediniz?
-sayın cumhurbaşkanım ben sizi kastetmedim, muhalefeti kastettim.
sayin rte nin ölmeden önceki son çığlıklarıdır. zira artık rte de bilmektedir ki birileri onun ipini çekti. yani yolcudur rte bağlasan durmaz.
(bkz: koyun can derdinde kasap mal derdinde)
koyun için (bkz: halk)
kasap için (bkz: tayyip)
(bkz: lafı gediğine koymak)
(bkz: tayyip erdoğan gafları)
her kademesini alt devresini akrabalarından seçen insanın danışmanınında akraba olmasından kaynaklanan defalarca tekrarlanan pot kırma eylemi. kendisine tecrübeli bir danışman lazım.
türkiye cumhuriyeti başbakanına yakışmayan bir beyanat, adam başbakan olmuş ama hala kasımpaşalılık ruhundan kurtulamamış ne yazık..nerdeyse elinde sopayla gezecek, konuşanın kafasına çattt.
deniz baykal'ın dün mecliste rte'ye çok güzel bir ayar vermesini sağlamış anlamsız söz. demek ki rte de zamanında koyunmuş.
(bkz: genç koyunlar rahatsız)
seçim istemek demokrasiye vatana ihanettir cümlesinide arkasından koydurtan söz.*