bugün

kimilerince çok şey kaçırmış olan, kimilerince yemesen de olur tarzı teselli edilecek olan kişi.
midye kendi pisliğini dışarı atmaktan acizmiş diye yemiyorlar sanırım....
ben yedim...
(bkz: içimde sıçan biri var)
(bkz: iş görüşmesinden sonra midye yemeye giden ceo) *
birasız yiyecekse zaten yemesin.
istanbulda oturuyorsa gitsin kendini köprüden atsın .
bir defa yemis bulundugum ve yutkunmakta zorlandigim, midemi bulandiran bocekimsi birsey. bu sebeple hic yemeyen kisi hic birsey kaybetmemistir.
her tecrübenin de gerekli olmadığı gerçeğine inanan kişidir. dişini sıksındır. iyi yoldadır.
bir yerden midyeleri yerken, midyeciye mardin'li misin diye sorma geyikliğinde bulunmamış kişidir.
mide bulandırmak gibi olmasın sözlük ama midyeler regl de oluyolar afedersin tiksinç bi durum ayrıca çok pisler ve de çok yenmemesi gerekiyo çünkü yüksek miktarda cıva içerdiğinden zehirlenmelere sebep olabiliyo.. hepsi ayrı bi yana kordonda çimlere oturunca birayla beraber kişi başı ellişer tane yenir mi? evet yenir.
vücuduna ayriyeten civa depolamamış olan kişidir.
hayatında hiç kalamar yememiş kişiye göre daha az kaybı olan kişidir.
iki hafta öncesine kadar bu gruptaydım ama ohh kurtuldum rahatladım. ama çok da bi şeye benzemediğini anladım ya da o gün ağız tadım kaçıktı. tava halini daha bi sevdim o ayrı.
iğrenç kokan kabuğun altındaki pis pirinçten ve o sümüksü maddeden tiksinen kişidir, canımdır.
büyük ihtimal işkembe , kokoreç vb. sakatatları yememiş kişidir ve çok şey kaçırmıştır.
birsey kaybetmistir. yemedigi için kilo kaybetmiştir.
kendisini intihar etsin. hatta diğer yemeyenleri de etsin.
dolması ayrı, tavası ayrı güzel olmakla birlikte diğer deniz kabukluları gibi hatta onlardan daha fazla ölçüde sanayi atıklarını ve ağr metalleri toplar midye. yemeyerek sarılık riski azaltılmış olur.
yemesi gereken kişidir.
çok şey kaybeden kişi.
boşuna yaşayan insandır.
yanlış önermedir. zira, kişi hayatta değildir.

(bkz: abartma sanatı)
çok büyük kaybı olmuş şahsiyet. bir kere yese 20 30 dan asağa yemiyeceğini düşündüğüm kişi.
hele ki midye tava yememişsen emin ol birşey kaybetmişsindir başlığı açan arkadaşım.
günah olduğuna inanan kişidir fakat günah olmadığını bilmeyen kişidir. kuranda bir surede deniz ürünlerinin hepsinin helal olduğunu yazılı olduğunu bilmeyen kişidir.
midyelerinde muayyen günlerinin oldugu bilen kişidir.