bugün

venedik'i gezmemiş, fenice'de bulunmamıs, roma sokaklarında yürümemiş, milano'dan alışveriş yapmamış cahil ve fakir insandır.
hayatında hiç türkiye turu yapmamış italyan'dan farksızdır. karadeniz'in güzelliklerini görmemiş , kapadokya'ya gitmemiş , mardin'in güzelliklerini es geçmiş kişidir.
Random gülüş yapmamak için kendimi zor tuttuğum başlığın açılmasına ilham kaynağı olmuş insanlardır.
(bkz: cenovalı georgio)
dünyanın herhangi bir coğrafyasında (türkiye, endonezya, brezilya, mısır, arabistan, tunus, güney africa, kanada, yeni zelanda vs. vs.) tur yapmamış insandan bir farkı yoktur.

+abi bu göt niye bu kadar kalkmış?
-ayarı bozulmuş, şöyle yanaştır da bi rot balans yapıyım.
(bkz: deli geliyor deli)
ya lele ya lele.
- nereye gidiyorsun?
+ italya turuna.
- aman tanrım! sen hiç italya turu yapmadın mı?
diye soran bir gerizekalı ile muhtemelen karşılaşmayacaktır. hoş italya turu yapsa da karşılaşmaz. bu ne skimsonic cürrettir. sesli güldüm.
(bkz: görgüsüzlüğün hudutlarını zorlayan davranışlar)
bundan yaklaşık üç yıl önce uludağsözlüğe ilk girdiğimde de gördüğüm ve anlam veremediğim, hatta hala da aynı tarz başlıkların neden açılmış olabileceğine anlam veremiyor olduğum hayatında hiç x yapmamış insan kalıbına uyan bir başka gereksiz, kışkırtıcı sözlük başlığıdır.
benim o.hay götüme koyayım kendimin. nereye dönsem götüm arkada kalıyor olmuyor *
nasıl da unutmuşum italya gibi bir yeri atlamışım.

+ama adnan * * dört kere dünya turu yapmış
-tamam canım biz de yaparız

siz dünya turu yapmayan cahiller ne kadar da banaallsınızzz.
güncel Önemli Başlıklar