bugün

bazen her şey yoluna girecekmiş gibi oluyor. sonra bi' bakıyorum meğerse yol bana girmiş.
Ne yapmak istedigine vaktinde karar ver ve yap.
Herhangi bir yaratığa güvenmeyeceksin. insan, kedi, köpek, etc. her işinde kendi başınasın ve kendi sorumluluğunda her şey.
zorlukların hiç bitmeyeceğini.
Yilmamayi ogretti
ne olursa olsun hayata devam etmeyi ogretti
Kimseden medet ummamayi ogretti
Kendi bildigimin en dogrusu oldugunu ogretti.
Çalışmak, çalışmak, çalışmak gerektiğini ve oralarda bir yerlerde ne olursan olsun bir sonun beklediğini.
adaletsizliği ve tüm bu uğraşların boşa oluşunu.
bunu da çok kısa sürede, daha çocuk yaşlarında anlamış olmam, durumu daha da içinden çıkılmaz yapıyor. Kaygısız, düşüncesiz, duygusuz birisi olup çıkıyorsunuz.
Herkese tam olarak güvenme.
Bir kişiye bir derdini, bir anını paylaştığında, ona sana karşı bir koz vermiş olursun.
insanların asla değişmeyeceğini savunan birisiyim. Hayatıma aldığım insan bu düşüncemi değiştirdi sandım ama bana en büyük tokatı yapıştırmasıyla insanların asla değişmeyeceğini kendisi kanıtlamış oldu. insanlar değişmezler, değişmiş rolü yaparlar.
Mutlu sonların ancak masallarda olduğunu. Biz büyüdük ve kirlendi dünya.
Kaybetmeyi ve yalnızlığı sevmeyi.
daletsizliği ve tüm bu uğraşların boşa oluşunu.
bunu da çok kısa sürede, daha çocuk yaşlarında anlamış olmam, durumu daha da içinden çıkılmaz yapıyor. kaygısız, düşüncesiz, duygusuz birisi olup çıkıyorsunuz.
hemen cevap verilmemesini tavsiye ettiğim soru.
kişinin kendine sorması ve dürüstçe cevaplaması gereken bir soru: düzenli uyku önemlidir.
Dünü unutma, yarın için umutlan ve bok var amına kodumunun bugününde...
bekle herşeyin bir zamani var
harekete gec zamani erkene al...