bugün

Hissettiğim durumdur. Yaşamak zoruma gidiyor. Her an aklıma geçmişim, geçmişteki insanların bana yaptığı zorbalıklar geliyor.

Cidden kendimi çok pert hissediyorum. Babamın işyerinde çalışıp ona destek olmama rağmen beni her gün azarlıyor. Alman çocuğunun bir haftada alabileceği leptobu ben 3 ayda alamıyorum.

En arka makinedeyim, yalnızım. MP3 de olmasa kafayı yiyeceğim. Hayatımda motive olabileceğim hiçbir şey yok.
(bkz: allah var)
ona sığın+.
(bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
Ve gittikçe daha da boklasmasi.
Hayat bok gibi falan değil, akıllarda zincirler var. Kırılmıyor, kırılması teklif dahi edilmiyor. Böyle böyle hayat geçiyor. Pişmanlıklar artıyor. Sonra hayat cidden bok gibi oluyor.
bence hem dolu hem de biraz boş gibi bir şey ama bence hayat gene de güzel. sevmek lazım. hayat güzel bence. bok gibi ifadesi uygun olmamış, kaba olmuş.
(bkz: tuttukları takım 2-0 ezilince fanatikler)
Hep öyleydi ama artık günden güne daha da bok oluyor. Hiçbir şeyin, hiç kimsenin tadı yok. Ciddi anlamda bir bunalımın dibinde yaşıyoruz.
hayatın kimseye aldırmadan devam ediyor. onu yakalayacak olan bizden başkası değil.
Bok gibi ve hiçbir şey arzu etmeye değmiyor hayatta. Onun için ya denk gelir yahut koy götüne rahvan girsin der istediğim olmadı diye kahrolmaz umursamaz aklı başında insan.

Açlıktan başka her şeyin çaresi var demiş atalar. Boşuna da dememişler.
Hiç girmediğiniz ve hakkında da hiçbir bilginizin olmadığı dersin birkaç saat sonra vizesi varsa hayat cidden bok gibi..
Hayat genel olarak bok gibidir ve hepimiz saçma sapan, dehşet acı veren şeyler yaşayacağız. Sonra bunlara alışmaya çalışacağız hepsini de giderek yaşlanıp öleceğini bilerek ... Ayrıca, Lanet insanlarla uğraşacağız ki onlar ancak başkalarını incitince mutlu olurlar, kimi incitebileceklerini de iyi bilirler. Eğer iyi bir ruhun varsa bunun bedeli var, kendini öyle bir inşa edeceksin ki incinmeyeceksin ne yalnızlıktan ne insanlardan ne hayatın kendisinden. Bunu yaparken onlara benzemeyeceksin üstelik. Sonunda O lanet insanlar sana sevimli fareler gibi görünmeli, yalnızsan bu öyle gerektiği içindir, ruhun çocuğa dönüşmeli, döngüyü kabul etmeli ve ona kabul edilmelisin.

Eğer boktan hayat kavramınız, param yok, aman x partisiyle aynı dönemde yaşıyorum, aman onların şusu var bizim niye yoktan ibaretse... Düşündüm de belki siz haklısınız, önünüzdeki boş tabağa bakıyorsunuz, benim De önümdeki tabak boş ama ben gökyüzüne bakıyorum. Son yazdığım kısımlar aptalca olabilir geri dönüp sonra okuyacağım.
Hayatından memnun olmayan insanların ortak söylemidir bu. Dünya kadar borç aşk hayatı 0. Bende bu hayatından memnun olmayan insanlardan olabilirim.
Bir tutam tebessüm halbuki her şeyi çözerdi değil mi?BiZe refah sağlayacak iktidar erkleri kendi refahlarını düşünüp konfor alanlarını genişlettikçe bizim nefes almamız zorlaşıyor.
hep daha fazlasını isteyen nankör insan beyanı. Bok gibi bir hayatın olduğunu düşünüyorsan hayatına hatime çek gitsin. ama büzük yemez di mi? varsa yoksa artislik, işiniz gücünüz isyan.