bugün

bazı anlayabilecek beyinler tarafından anlaşılmış, bazı anlayamayacak beyinler tarafından anlaşılmamış dünya gerçeğidir.
çalışma azmi olamayan, kolay yılan insanların suçu hayata atmasını ifadesidir.
kendini kandırmanın önde gidenidir. ayrıca utanmadan bir de anladığı için kendine akıllı payı biçilmiştir.
eğer hayattaki salt gerçekleri kabullenirsen o zaman hayat hiç acımasız ve kötü olmaz.
hayatına kötü yön veren kişinin kendinden başkası değildir.
adil olmaması gerçeği.
bütün gerçekleri bir kalemde siler atar...
insan bu gerçeği yaşadıkça anlar.
her zaman olmasa da zaman zaman insanın yüzüne tokat gibi çarpan gerçek..o anlarda hayata kızar,küser olmadı söversiniz..yine yendin yine gerçek yüzünü gösterdin bana diye içerlersiniz ama merak etmeyin bir süre sonra bakmışınız ki toz bulutu kalkmış ve yine ışık bir yerlerden süzülerek kendini göstermeye başlamış..
acımasız olduğu bir gerçektir. ancak kötü demek çok dar bir tanım olur. dünya güzel ve acımasızdır.*
çok çalışmasına rağmen kıt kanaat geçinen ve hiç çalışmamasına rağmen parayı götüren insanların var olduğu gerçeğidir. adaletin bu mu dünya!
her sabah uykuya doyamadan kalkmak zorunda olunduğunda akla gelen gerçek.
bu sadece melankolik havaya girmenize yarayan gereksiz bir klişedir, siz hayata nasıl bakarsanız; ucundan öyle tutar, yolu öyle bulursunuz, bulduğunuz yolda mutlu olmak, başaralı olmak size bağlıdır.insan hayattır,hayatı kötü ya da iyi yapan kişinin kalbi ve zekasıdır.
Hayat ya istediğinizi vermez yahut istediğiniz şey olunca o istediğiniz şeyin istenmeye değer olmadığını görürsünüz demiş schopenhauer.

Benim başıma gelen tam olarak bu oldu hayatta ekseri zaman.

Hep bir boşluk hep bir eksiklik noksanlık.

Ama öyle zamanlarda da öyle güzellikler yaşadım ki Allah'a ben lütfuna doydum diyorum devamlı.

Hayat ne acayip. Hem Allah hak ettiğinden fazlasını veriyor hem de dünyalık hiçbir şeyin bok parçası kadar kıymetinin olmadığını görüyorsun yaşayarak.

Hayatta ibretten başka alınabilecek hiçbir şey yok.
güncel Önemli Başlıklar