bugün

bazı sözlük yazarlarının yaptığı şey.şöyle ki ben bir sözlük yazarı olarak burada yazdıkalrım hayatımı ifade etmiyor.ayrıca serbest çağrışım engellenemez *
(bkz: bütün gününü sözlük başında geçirmek)
her türlü kişisel iletişimi kaybetmek ve tv.seyretmeyi boşa geçen zaman olarak değerlendirmek
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
hemen gidip bir kursa filan yazılmayı gerektiren hadise.. sivil toplum örgütü filan da olur.. *
sık yaşanan versiyonu, interneti sözlükten ibÂret sanmaktır.
sozlukle yatıp sozlukle kalkmanın sonucunda insanda oluşabilecek olan duygudur.
sözlük nedeniyle hayatı kaçırmaya neden olur, hayat sözlükten ibaret değildir.
(bkz: hava bugün ne güzel)
(bkz: yazik)
bir yazarın sözlüğe kendini çok kaptırdığını gören yazarın onu aşağılamak için söylediği söz.

örnek:

-olm hayat sözlükten mi ibaret? bak benim dışardan bir sürü arkadaşım var hafta sonu paintball' a gidicez. nıhı hahahaha...

ama kanımca artık bu lafı sürekli sürekli söyleyenler aşağılanacak türden insanlardır. tabi ki hayat sözlükten ibaret değil kendini birilerine bunu anlatmaya adamak kendini sözlüğe adamaktan daha şapşalca birşey. az ilerle ya hu! isteyen bütün gününü sözlükte geçirir yazar çizer geyik yapar isteyen arada sırada girip çıkar. sana ne?!..
en çok da sözlükle haşir neşir olmuşların ağzından dökülür. imeyzing.

şuraya iki tane yazı yazarsın, birilerinin tekerine çomak sokarsın, cevap gecikmez: hayatı sözlükten ibaret sanıyorsunuz.

yoo, sanmıyorum, sanmıyoruz.
bir ailem var. bir işim var. arkadaşlarım var. film izliyorum sürekli. günde üç tane kitap bitiriyorum[abartı oldu sanki], yazı yazıyorum, yemek yiyorum, çişe gidiyorum.

sözlükte bir seksen görünse de , gerçek hayatta bir seksen dört boyum var. saçlarımla bir seksen beş.

her türlü kalıbımızı bir yere basarız yani.