bugün

yanli$ bir tespittir. cunku hayat sadece alkol ve seksten ibaret degildir, eglence de vardir bunun yaninda...
(bkz: hayatin sadece alkol ve seksten ibaret olmasi)*
(bkz: sigara nerede çocuğum)
Varoluş sebebinin sadece sarhoş olmak ya da seks yapmak olduğunu düşünmek, başka hiçbir şeye kafa yormamaktır. Çoktur böyleleri. Kimisi de hayatı aşmış bu duruma gelmiştir. Yiyip içip yan gelmekte gününü gün etmektedir. Alemcidir, ortamlara akar, her gördüğü dişiye asılır falan. Böyle işte.
(bkz: hayatın anlamını rakı şişesinde aramak)
doğrudur.
dogru olmadiginin eninde sonunda anlasilacagi dusunce.
(bkz: aslında 3 madde var fakat sigarayı bıraktım)
(bkz: futbolu sadece futboldan ibaret sanmak)
(bkz: futbol asla sadece futbol değildir)
madem yasam bunlardan ibaret neden butun semavi dinlerde yasaklanmıs. piskopatlık olsun diye mi? seklinde insanı dusunduren tespit. ha bunun birde hayatı dinden ibaret sanmak cinside vardır ki o da gariptir. islamiytte din hayatın her anında vardır, evet ama islamiyet insanlara surekli ibadet edin demez, sosyal hayatta aktif olmalarını da soyler.
edit: eksileyen arkadas uzaydan galiba. uyan arkadasım son din geleli cok oldu.
tabi ki hayat bu kadarla sınırlı değildir. eğer elimizde olanlara müziği (özellikle heavy metal) de katarsak hayat gereçleri tamamlanmış olur.
yeni nesil gençliğin sandığı şeydir genellikle. halbukü hayat bu değildir. hayat bu kadar basit olmamalıdır. gereksiz, boş, saçma bir sanıdır.
yanlış yoldur zira bunlar hayat değil sadece hayatın renkleridir.
bulmak fiilidir aslında hayat.
diğerleri sanrıdır.

alkol bulmalıyız ki içelim, kadın/erkek bulmalıyız ki sevişelim. Bunları bulabilmek için gerekli şeyi bulabilmek için de iş bulmalıyız ki, bulduğumuzla bulacaklarımızı finanse edebilelim.

Bulmak parayı bulmakla sınırlı değildir. Patayı bulup, sağlığı kaybederseniz, bulduğunuzun bulamadığınızı geri getirmesini umabilmekten başka bir şey bulabilir misiniz?

Sağlığı buldum, parayı buldum, kadını/erkeği buldum, alkolü buldum.

E peki mutluluğu buldun mu?

Bulmak fiilidir aslında hayat,
gerisi sağır sanrıdır.
sandığı şekilde de yaşayabiliyorsa, dertsiz tasasız, ''ot'' ama mutlu bir birey düşüncesidir. bir de din var tabi, buyrun:

kah giderim medreseye
ders okurum hak için
kah giderim meygedeye*
dem çekerim aşk için.

(bkz: melamet hırkası)
kendileri üzerinde yaptığım deneylerde "beyin benzeri bir bulguya rastlanamadı" sonucunu elde ettiğim insan grubu. ama haklarını yememek lazım, üzerinde görmeyle ilgili deneyler yaptığım köpeklerden daha iyi s.kişiyorlar.
(bkz: charles bukowski)
17 yaş halidir. lisede bunalımlı bir gençsindir, hayattan şikayetçisindir adı üstünde ergensin sen. aman kimse bulaşmasın... rocka bodoslama girmişsindir, e zaten 18' e bir adım kala barlara dalmamak olmaz. bunu da bi şey zannedersin. acımasızca davranırsın kendine. sigara ve alkol derken bir bakarsın asıl hayat bu be diyorsun ve ardından yıllar sonra övüneceğin ya da utanacağın ve yeniyetmeliğine güleceğin deneyimlerini yaşarsın.
seks için yaşayan insan ottur. seks yapmayan insanda ottur. demekki neymiş? kararını bulmak lazımmış.
Basarili bir deney; isviçre laboratuarlarında; 4 kavanoza 4 bağırsak solucanı atmışlar,

1.Alkol varmış, solucan hemen ölmüş.

2.Nikotin varmış, solucan hemen ölmüş.

3.Sperm varmış, solucan hemen ölmüş.

4.Yeşil yapraklar varmış, solucan üremeye başlamış.

Deney Sonucu:Alkol alıp, Sigara içtiğiniz ve Seks yaptığınız sürece bağırsaklarinizda kurt olmaz. Ot gibi yaşarsanız her tarafınız kurtlanır.
sığ düşüncedir.
alkol almak için para, para için çalışmak gerekeceğinden yanlıştır.
mallıktır başka da birşey değildir.ergenlik çağında düşünülmesi doğaldır.
degılmıysmıs?
üniversiteye yeni başlamış ergen hayalidir. bu durum herkesin ergenimize oğlum kızlar sana laf atacak lan .
kapağı at gerisi kolay şeklinde yaptıkları konuşmalar sonucu meydana gelmektedir. fakat çocuk kapağı atar ama şişeyi sokacak yer bulamaz.
hayat boş pompala coş diye düşünen zihniyet.