bugün

çekilmez insandır. hayatı tamamen facebook endeksli, gününün yarısını burada geçiren, facebook için anasını, babasını satacak, evini yakacak insandır. o insanla sadece "şunu paylaştım", "bunu yazdım", "profil fotoğrafı", "'olimpos anıları' albümü" üzerine konuşabilirsiniz. sinema, edebiyat, tiyatro dersiniz ama o sadece facebook der.
aslında hayatı facebook olan insan değildir. arkadaş bulamayan veya bazı eksikliklerden dolayı kendisini onunla yakın gören ve hayattan zevk almak için ona yoğunlaşan kişidir.*
sosyalleşmesini sağlamak için bir yerlerde buluştuğunuzda : " ay lev ye yıaaaaaaa bizim foto çekseneeeeeğğğğ" "profilime koyceaaaağğğm" ve ardından sizi de kankalarla güzel bir gün albümünde etiketlerim gibi cümleler duyabilirsiniz. insanı öl o pc'nin başında, lanet olsun demeye sevkeder. uzaklaşılmasında yarar vardır.

not: facebook kullanmıyorum.
gördüğünüz her yerde sadece arkanıza bakmadan kaçın.
cahil olma ihtimali yüksektir.
bir yandan da haline üzülünmesi gereken insandır. belki de o kadar yalnızdır ki ancak o saçma sapan şeyle oyalanıyordur.
gereksiz insandır. tek sosyal yaşamı oradan ibarettir bu da vahim bir durumdur.
hayatı bitmiş olan insandır. veya hayatı mark zuckerberg'e bağlı olan insandır.
ön sevişmeyi ordan yapabilir.
ben kapattım. hayatı facebook olmuş insanlarla diyaloğu kesmek için.
her şeyin fazlasının zararlı olduğunu bilmeyen insandır...biliyor ve hala sürekli facebook ta ise psikolojik sorunları olan insandır. (bkz: rdm)lik insandır.
Günümüzde çok facebook kullanıcısı var ve ben onlara dahil değilim twitter'ımda yok.
Neyse bu arkadaşlar günün her saati telefon elinde olup 5 saniyede bir ana sayfa yapıp ne var ne yok sürekli merak içinde olan insandır ve bunların bir özelliği var sosyal paylaşım sitelerinde çok oyalanan bir insan toplumu sınıflandırmakta hiç zorluk çekmez mesela 'Panpa şuna bak apaçii' veya 'Kanki şuna bak kıro'
falan diye sürekli ayrım yapar bunlar; ergen, apaçi, liseli , kıro , vb, şekilde devam eder özetle bunlardan uzak durmak gerekir.
Şöyle bir şey de var ya arkadaşım günlük hayatta o kadar facebook'ta takıldığın sürede kitap okusan veya film izlesen neler yapamazsın ki sanane milletin kiminle çıktığından kim kimin durumuna yorum yaptığından sanane be arkadaşım çok utanç verici bir durum aslında.
sikko yazıları paylaşarak ilgi çekmeyi hedefler. mide bulandırıcı insan çeşididir.
(bkz: yaran facebook iletileri)
ezik bir insan türüdür.