bugün

1.Para kazanmak kolay değil.
2.Kolay yoldan iş yapmak ilk başta cezbedici gelse de ilerde sıkıntısını çekebilirsin
3.Plan son derece önemli işini planlı yap mesela sınava mal gibi son gün çalışma.
4.her zaman çıkarı olan insanlar olacaktır gözünü yumabilirsin belki ama kullandırtma geldiği gibi bişey alamadan gitsin.
5.herkese herşeyini söyleme ilerde poponu tırmalar yoksa.
6.keşke yurtdışında doğsaydım da onlar gibi olsaydım deme çünkü doğmadın senin dünyan bu değil. Öfffff amaaannn bunları öğrendim işte zamanla tecrübe kazanacaz.
Ben hiçbir şey anlamadım bu hayattan, ileride de anlayacağımı sanmıyorum.
Kimseden bir beklentin olmayacak. Yaninda olmak isteyen olur , olmayana sitem etmeyeceksin. Insanlara cok fazla anlam yuklemeyeceksin.
görsel

(bkz: bahtsız bedevi ve kutup ayısı)
Geçmişteki kendimlerle sohbet edebilseydim klişesini düşündüm ikişer yıllık periyotlardaki benler ile. Hepsine ortak diyeceğim ne olurdu düşündüm. Derdim ki: "kendine sadece senin elinde olan hedefler belirle, seni daha iyi yapan ve onlara bağlan, önceliğin onlar olsun çünkü benimle kalanlar ve beni şimdi mutlu edenler onlar olurdu yalnızca."
insanları çok önemsemek, hayatındaki en önemli yere koymak hata imiş. Hayatında en önemli olan yeğane kişi sensin ve en önemli olanlar da bu yüzden kendin için koyduğun, tek kendin çizebildiğin hedeflerdir.
Böyle yapabildiğinde de insan ilişkilerinde de doğruyu yapmış olursun. Kendine olan doğruyu yaparken doğru insanlar kalır, insanlar daha zor vazgeçer ve de, kaybettiğinde de onları üzülmezsin çünkü daha az önemlilerdi. Sen kendin için daha iyi olanı yapmış oldun.
Freddie gibi güzel adamlar tanı ve onları çok sev *

ilk aşkım, canım freddie.

Queen- i want to break free
https://youtu.be/E1vXNrN6BbU
Hayattan birçok ders çıkardım fakat hala akıllanamadım. Zira boğulduğum denize zaafım bitmiyor.
onsuz edemem, yapamam, yaşayamam diye bir şey yok. yaşıyorsun gayette. bu hayatta kimi kaybedersen kaybet, yaşıyorsun.
Hayatta çıkarılan tek gerçek ders, ne olursan ol, kim olursan ol, her yolun sonunun mezar olduğu gerçeğidir. iki artı ikinin dört olduğu kadar en sağlam derstir. Gerisi teferruattır. Hayatta hiçbir boku, hayatı kendinize zehir edecek kadar dert etmeyin. Nasılsa içinden canlı çıkamayacağız şu amına koduğumun dünyasından...
insanlara maksimum yüzde altmışını anlat. Yüzde kırk sana kalsın en azından. Gün gelir seni yaralarından vurabilirler. Çünkü acıtacağı yeri iyi bilirler.
Mesafe iyidir.
Koşulsuz sevgi ütopiktir.
Yalnızlık güzeldir.
Kitaplarla genişleyin.
Müziklerle sevişin.
Filmlerle çoğalın.
iki tane yazıp giderim;

1-kurta sormuşlar; boynun neden kalın? Her işimi kendim yaparım demiş.

2-talih cesurlardan yanadır.
o kadar aç insan var, o kadar kuruşun hesabını yapan insan var, o kadar dilenen insan var, birçok yetim var... yazık. kendim için de birçok kişi için de. insanın doymaması... yazık.
geçme notu 60mış da 59la kaldığım için hiçbir şey öğrenememiş muamelesi görüyormuşum gibi hissediyorum.
görgüsüz aileden kız alma.
Babana bile güvenmeyeceksin.
nefes aldığımız her gün özeldir.
insanlar aynı yerden incitmeyin diye size yaralarını gösterdikten sonra kendilerinde olan yaranın aynısını sizDe açabiliyorlar. Ben Aldatıldım diyen bir insanın gidip sizi aldatması Gibi mesela.
Ailenizden başka çevrenizdeki bir iki istisna hariç yalan oldukları.
Ölünceye kadar bitmez, derler.
Kendinize zarar verdiğini düşündüğünüz insanları hayatınızda daha fazla tutmayın.
arkadaş edinmeyin. çevrenizde arkadaş gibi kişiler varsa da yüzlerine gülün ve yanından geçip gidin.
Çengelli iğnenin bulunuşu bile telgraftan sonra olduysa bu hayatta hala mikro bazda şeylerin bulunması olası.
görsel
"Sevmediğimiz insanları umursamamayı öğrenmeliyiz."
Ailenizin her ne kadar içtenlikle onaylamayacağını bilseniz bile seviyorsanız asla bırakmayın.sonra çok pişman oluyorsunuz.
dost acı sokar.