1. 251.
  Mutsuz olduğun yer ve zaman dilimindeki asıl aktivite.
  ... lustral seyahat
 2. 252.
  bildiklerini, bildiğini sandığı doğruları değiştirmeli insan en başta.

  geçen gün izlediğim bir belgeselde çok güzel bir söz söyledi konuşmacı: ''biz böyle bir dünya için evrilmedik. ihtiyaç ve isteklerimizin bu denli ötesinde bir tüketim alışkanlığından zevk almaya programlı değiliz. '' zevk ve alışkanlıklarımız bizleri maalesef mutlu etmeye yetmiyor. bilakis her birimizi birer bağımlıya dönüştürerek mutsuzluğa mahkum ediyor.

  gördüğümüz ve deneyimlediğimizi düşündüğümüz hayatın çok ötesinde bambaşka hiç bilmediğimiz bir hayat ve dünyadayız artık. üstelik de çok çok hızlı ve acımasız. bu yüzden hayata ve yaşama dair her şeyin bu hızla değiştiği bir dünyada yavaşlamadan, durup, düşünüp bir takım kalıp yargılarımızı değiştirmeden, yıkmadan yaşayamayız fikrimce.
  7 -1 ... fikrimin ince gulu
 3. 253.
  Ben yoruldum hayat deyip kenara çekilmeli *
  ... ilkutay
 4. 254.
  Türkiye'de yaşayan gençlerin yaşadığı şey. Bir kişinin hayattan zevk almaması benim için çok doğal bir şey. Nasıl zevk alaınlar ki, iş yok, para yok, eğitim yok. tek bir şey var; oda dert, hemde çokça var.
  ... ghostum
 5. 255.
  sanal ulaşılabilirliktendir.

  eskiden ulaşmak istediğiniz noktadaki bireylerin hayatlarını şöyle bir hayal eder, derin bir nefesi seslice üfleyerek ayılıp kendi gerçekliğinize döner, konuyu bir daha aklınıza gelene veya lafı açılana kadar unutur geçerdiniz.

  şimdi ise; ulaşamadığınız aşkın meyvelerini, kadının/erkeğin hallerini, teknenin hangi denizde süzüldüğünü, kıyafetin kombinini, dövizin günlük kurunu, vücudun dinamizmini an be an sizin hayatınıza ait olmasa da küçük bir ekrana bakarak takip ediyorsunuz.

  ne kadar arzunuz varsa hepsinin sanalını yaptılar, biliyorsunuz. sanal aşk, sanal alışveriş, sanal para, ve hatta sanal gerçeklik *

  sonsuz isteklerinizin cevaplarıyla dolu bir kaç inçlik bir ışık hüzmesine bakıp, sahip olamadığınızı düşündüğünüz ve bildiğiniz şeylerle durmadan yüzleşiyorsunuz.

  biraz zamane problemi gibi ama emin olun en farkında olanımızı bile etkiliyor.

  hayattan zevk alabilmek eskisinden çok daha zor bence.
  4 ... intensivecare
 6. 256.
  31 çekmeyi bilmeyen yazar beyanı. S*ki olan biri hayattan nasıl sıkılabilir ?
  1 -1 ... mavrothalassa
 7. 257.
  Şu sıralar ıslarla sürdürdüğüm eylem. Israrla!
  1 ... kahpe alexsandros
 8. 258.
  keşke zevk alamasak. sahaf-i hayatımızı sikti.
  1 ... mandayuvayapmissogutdalina
 9. 259.
  içini dökemeden, içine çektiğin nefesin ciğerlerini dağlamasıdır...

  3 günlük ömründe, uykularından uyanmamayı dilemektir,
  sessizliğe gömülmektir...
  3 ... isimsizin1i
 10. 260.
  hayattan zevk alamamak

  Benim gibi doomer adamların durumudur.
  ... eduardo elric