bugün

günümüz insanlarını saran ve her geçen gün daha fazla kişiye (b)ulaşan kanserdir.

bilim adamlarına göre hastalığın günümüzde artışa gitmesinin sebebi insanların bir çok şeyi kolay elde etmesi sonucu oluşan isteksizlik, zevk alamama olarak tanımlanıyor.en büyük riski grubuna zengin insanların oluşturduğu hastalıktan en etkili sakınma yolunun teknoloji-hayat sınırını düzgün belirlemek olduğunu söyleyen uzmanlar uyardı; sanılanın aksine pskoloğa gitmek, antidepresan kullanmak her şeyi düzeltmiyor klasik bir söz ama her şey sizde bitiyor.

eve gidince ne yapacağım diye düşündüm zira o zamanlar bir çok evde olduğu gibi biizm evde de bilgisayar yoktu. her gün sıkılacağımı sanmama karşın eğlenerek geçirdiğim zamanlardan her gün eğleneceğimi sanarak sıkıldığım günlere geçiş yaptığım dönemde evimize doğru sıkkın bir halde arabamızın arka koltuğunda yol alıyordum. evi uzaktan gördüğüm anda içimde ki sıkıntı irtifa kazanmaya başlamıştı ki radyodan gelen ses bir anda kulaklarımı dikmemi,sıkıntımın dinmesini sağlamıştı. evet oydu, en sevdiğim şarkıydı beni dindiren, içimi sevinç kapladı lakin bir sorunum vardı, en son 3 hafta önce dinlediğim favori şarkımı dinleyebilmek için sadece babamın arabayı park etme süresi kalmıştı, bunu düşünmemeye çalışarak dinledim, son 1 dakikasına kadar dinledim, mutluydum ama arabadan inmem gerekliydi zira eve gelmiştik.

merdivenlerden çıkarken 3 dakikasını dinlediğim için mutlu tamamını dinleyemediğim için rahatsız bir şekilde söylenmeye başladım, ne vardı bilgisayarım olsaydı nadir de olsa bazı evlerde bilgisayar vardı, benim de olsa gider sabaha kadar dinlerdim o şarkıyı.

#####

bir gün geldi bilgisayarım oldu, internetim oldu, istediğim her şarkıyı indirebilme her filmi izleyebilme özgürlüğü, herşey tadında güzeldi...

#####

eskiden radyoda beğendiğim şarkı çıkınca hissediğimiz sevinç ırak bize artık. elimizde m3ler, evimizde bilgisayarlar içlerinde dinlemekten bıkmış olduğumuz, tek günlük ilişki kurbanı şarkılarımız bizim tüketim çılğınlığımız, her istediğimizi elde edişimiz sonucu zevk almamak, günlük şarkılar, haftalık ilişkiler, sebepsiz ayrılıklar ve boşluk...

doktor derin bir nefes alarak elinde ki kağıda göz atmayı sürdürdü, sıkıntısını arkadaşına açmaktan çekinen arkadaş misali gözlerini bana doğru kaldırdı bir şey diyecekti, belliydi...

f628-evet...
doktor-kaygılanacak bir şey yok fakat içinizde zevk hücrelerinizi mutasyona uğramış, yani tabi bir kez daha kontrol etmemiz lazım söylediğim gibi kaygılanmayın hem kanser çıksanız bile iyi huylu bu kanser türü, öldürmez sizi.
f628-bir test daha yapsak belki kötü huyludur.*
doktor-hayır eminim, bu kanserin özelliği bu kaygılanmayın, hayata tutunamaya devam edin.

hayata tutundum ama umudum kırılmıştı.
bende her şey bitmişti.
yaşlılığın ikinci belirtisi, ilki aynada görüntü tabi ki.
beklentilerimizi etki alanımızın dışarısında konumlandırmamız kaynaklı.
hayatı paylaşacak birinin olmamasıdır.

(bkz: yalnızlık)
umutlarımızın ve hayallerimizin tükendiği noktada ortaya çıkan durumdur. birde platonik aşk var tabi.
hastalık olarak adlandırmaktan önce sorun olarak görmenin daha doğru olacağının düşündüğüm bozuk bir durum.

paran vardır, işin vardır, sağlıklısındır, çevrendeki insanlar sana yarı gıpta yarı kıskançlıkla bakıyordur, güzel bir ilişkin, ya da ne biliyim herkesin imrendiği bir okulun, gpa'in vardır. kısacası her şey olması gerektiği gibidir. fakat zevk almazsın bu rutininden. sabahları kalkmak gelmez içinden. hep aynı tas, aynı hamam diye düşünür, durursun. anlamsızlığın ve isteksizliğinin sebebini içinde arar, durursun. yaşamanın dayanılmaz ağırlığı bir hafif gelir, ölmek istersin ama yine durursun. şımarık olduğunu düşünürsün. bunlarla tatmin olmalıyım diye düşünürsün. sonra yine başa dönersin, hem bırakmak istersin, hem bırakamazsın. seni günden güne tüketir, geçirdiğin zamanı anlamazsın. hayat iki aynada oluşan sonsuz görüntü gibi birbirinin tekrarı görüntülerden ibaret olur.

anlarsın, hayat tüketmekten ibaret, tükettin, tükendin ama tüketmedin, varolamadın.
benim yakalandığım hastalık.Şu anda tamamen polyannacılık yapıyorum.Yüzüm gülmüyor aslında botox yapmış biri gibiyim.
(bkz: kronik mutsuzluk)
sevişemez ise ölecek hastalığıdır son zamanlarda.
hayata nereden bakacağını bilmeyen ergenlerin saçma hastalığıdır. ama hastalığın adı yanlış konulmuştur. *
hemen bir reçete yazıyım. biraz güven, biraz tevazu , biraz kendini bir bok sanmama daha uzar gider bu da, bu kadarını yapın şimdilik geçer. sonra gelin kontrol edeceğim. ama geçmezse gelmeyin. hiç uğraşamam.
asla ulaşamayacağı şeyleri hedef edinen kişilerin hayat tarzıdır bu hastalık. kurtulmak için bir doktora görünülmesi şarttır.
Çogu ìnsan bu durumda ama farkında değíl. ya farkında olmayacaksın fark edersen de còzúm bulacaksın.
araba alinca gecen hastalik. hayata baglar insani.
(bkz: kısırlık)
ergenlik belirtisidir. ergenlik atlatıldıktan sonra kendi kendine ortadan kalkar. ergenlik atlatılmış olup hala bu sorun cereyan ediyorsa bilin ki o zaman tek ihtiyacınız olan umuttur.
tıp literatüründe böyle bir hastalık yoktur, tanım:olmayan hastalıktır. bazı hastalıkların semptomu olabilir.
(bkz: depresyon)
standart hayallerinin üzerine çıkmış insan modelidir. hayallerini, yaşadığı tecrübeleri ile şekillendirmesi gerektiğini bilmesinde yarar vardır.
Yaşadığı ortamı değiştirme bunun bir çözümü olabilir. Yada bir doktor tedavisi yada salaklaştıran ilaçlar.
içinde bulunduğum lanet kanserojik illet..
görsel
y kuşağında görülen ve z kuşağında hadsafhaya ulaian hastalıktır.

bu kuşaklar her şeye olması gerekenden çabuk ulaşarak hayatta uğraşacak meşgaleleri azalmakta ve maddi yönden kendilerini her zaman yetersiz hissetmektedirler. bu maddi yetersizlik sosyal ortamlarına yansımakta ve ruhsal yani manevi olarak da bir çöküntü içinde olmaktadırlar.

her şeyin zamanı vardır.

sabretmek en büyük mutluluktur. çünkü sonunda elde edeceğin bir şey vardır.

elde etmek ise en büyük hüsrandır, çünkü sonunda kayıp vardır.
Sanırım yenemeyeceğim hastalık. Her gece yarın başka bir şekilde yaşayacağım desede insan yine aynı çukurda melün melün telefon ekranında sıkıntısını gidermekte.
Hobi edinmek gerekir bir spor aktivitesi veya kafa dağıtacak herhangi bir şey bulmaca çözmek bile buna dahil olabilir.
Lise hayatım bile daha zevkliydi lan nasıl sıkılmAyayım.
Yeteniksiz ve beceriksiz insan şöylemi.