bugün

yorgunluk benim genel halim. bana nasılsın diye soranlara verdiğm cevabın yorgunum demek olduğunu keşfettiğim günden beri daha bilinçli yorgunum. şu memlekette yaşayıp da yorgun olmamak mümkün mü?beden yorgunluğu dediğinden ne olacak? iki üç dinlenmeyle geçer ama aslında ben vatan yorgunuyum.gönül yorgunuyum. öğrenmek, bilmek, anlamak, anlamamış gibi yapmak, düşünmek, hissetmek, katlanmak, anlayış göstermek, görmezden gelmek, üzerinde durmamak, üzülmemiş görünmek, katlanmak,beklemek yorgunuyum. tam da artık bu memlekette hiçbir şey beni şaşırtamaz sanırken her seferinde yeniden şaşırmak yorgunuyum. * * *
(bkz: yaslandıkca zorlasan hayat)
kendi dilini konusmadigin, kendi arkadaslarinin ve ailenin bulunmadigi bir yerde yasamak. insanlarin seni yeterince tanimamasi dolayisiyla sana karsi yaptiklari hatalari buyuk bir sabirla her seferinde alttan almaya cabalamak. tanidigin ve bildigin, herkesi ve her seyi ozlemek. bir anda butun aliskanliklarindan kurtulmanin gerekmesi. buyuk bir hizla yeni aliskanliklar edinmeye calismak. hayattan yorulmak.
hayattayken suresiz olarak yorumlus olma halinin sebebinin hayat oldugunu dusunme durumu.
daha önce serdar ortaç'ın soru olarak gündeme getirdiğidir.
(bkz: hayat beni neden yoruyorsun)
Sınava hazırlanan öğrenci için geçerli olan durum.
sürekli aynı eylemi yapan insanın söyleyeceği söz yada yaptığı eylemin karşılıgını alamayan insanın bıkkınlık ifadesi.
özellikle finallere yaklaştığımız şu günlerde her öğrencinin ruhen ve bedenen yaşadığı acı gerçektir.
bugün iyice hissettiğimdir,çevremdeki kimseye tahammül edemeyecek haldeyim,keşke biraz anlayışlı olmayı deneselerdi.
bi kaçıp gitme isteği, bi huzursuzluk, ağzında zehir gibi bi tad..
pek sık yaşıyorum bu aralar.
elinizi kolunuzu kaldıramazsınız, önceden sizi mutlu eden ne varsa mutlu etmez, üzen, kıran ne varsa artık etkilemez olur. tüm gözyaşlarınız sanki vücudunuzun tüm deliklerinden fışkıracakmış gibi hissedersiniz, ama çıkması gereken yerden bile çıkmaz. kış dpresyonudur, geçer.
kaçıp biraz nefes almak iyi gelecektir.
bir yakınınızı kaybetmişsinizdir ve hayat tüm anlamını yitirir sizin için.
insanın kendinden sıkılmasına neden olur.
hayal kırıklığının meydana çıkardığı durumdur. bu durum en güzel biçimde john coffey tarafından özetlenmektedir.
görsel
herkesin benden bir beklentisi var. o kadar umutsuz ve mutsuzum ki. bi kimsede halin ne diye sormuyor, destek olmuyor. hep talepler. aglamak istiyorum onu bile basaramiyorum. hic hayalim kalmadi bu hayatta. inanilmaz yorgunum gunlerce susmak ve uyumak istiyorum sadece. cok yordun beni hayat bu genc yasimda cok yordun.
şu anki haleti ruhiyemi tam olarak anlatmakta olan durumdur.

bi yandan havanın bunaltıcılığı, bi yandan finallerin üstüne gelmesi, bi yandan evde seni bekleyen * aile içi muhabbetler vs derken hayattan tamamiyle yorulmak, bıkmaktır efenim.
hayatı modernlik kisvesi altında insanı tek tip hale getiren bu sistemden ve bu sistemin yönettiği hayattan yoruldum, sıkıldım. sanki biz doğmadan yapmamız gerekenler üzerimize yüklenmiş. kimin ne istediğinin önemi yok sanki. herkes sırayı ve düzeni bozmayın aman kafasında. karakter, ruh ve düşünce sanki bir lüks gibi lanse ediliyor. çok yoruldum lan daha 24 yaşındayım hem de . ölüp gitsem diyorum, bilmiyorum...
bizi yoran tek şey faşizm. fakat bu faşist ipneler pek erdemli, neyin ne olduğunun farkında olan tipler değil. iyi niyetli değiller herşeyden önce. varsa yoksa benim çıkarım, hizmet ettiğim falanca iktidarın çıkarı.
Şu an tam 16 saattir çalışıyorum. Toplamda 1,5 saat dinlenmemişimdir. Sadece yemek ve tuvalet için minimum mola şeklinde o da. Sabaha kadar da uyumam çok olası gözükmüyor. En iyi ihtimal 4:00 gibi uyuyabilirim. Hayattan çok yoruldum ama çookk!!!

Birileri tatil diye bizim sabahlara kadar çalışmamız hiç adil değil şu siktiğimin ortadoğu ülkesinde.
Bazen hayattan bile yoruluyorum,yaşamaktan bıkıyorum umrumda olmuyor hiçbir şey.
bazenleri yalnız kalıp oturup düşündüğünüzde fark ettiğinizdir.
Temizlikci gelecekken gelememesi sonucu, annenin de hasta olmasiyla 1 yildir kullanilmayan evin temizliginin zavalli bunyeye kalmasidir. Perdeleri asmak bile baba yaslandigi icin basa kalmistir. Su genc yasimda hayattan yoruldum diye soylenir durursunuz arkasindan.
Çabaladikca herseyin iyice sarpasardigini görmek, uğraştıkça bir arpa boyu yol alamamak, başkalarının kılını bile kipirdatmadan takır takır islerini yoluna koyduğunu görmek ve sonunda da küfür edip salmaktir. Hayatta iyi bişeyler olacaksa sen uğraşmadan da oluyor sonuç olarak. Bunu düşünüp umutlanmak en sonunda da kendine bir gül vermektir.
görsel
güncel Önemli Başlıklar