bugün

iğrenç ötesi esprilerdir iğrenç espriler değildir.
adamin biri 7.kattan atlamis olmus. diger kisi de onun arkasindan atlamis ama olmemis. niye? cunku olenle olunmez.
Genel anlamda komik olmayan ve kendini komik sanan insanlar tarafından yapılan espirilerdir.
hangi ceren? tenceren. *
gelirem-irem :( veya selam canım ben amcanım-hadi bakalım demet akalın-emin misin? emineyim :S:S:S
en iğrençlerden bir tanesi;

- aga karaya çıktık
- hangi karaya?
- ankara'ya
- zaaaaaaa *
+ erol geldi.
- hangi erol?
+profiterol.
- gülcez mi?
ne zaman nerede duyacağınız hiç belli olmaz.

cumartesi günü taksim'de fünikülerden inerken, arkamda biri sertab erener'in aldırma deli gönlüm şarkısını mırıldanmaya başladı. döndüm baktım sevgilisine söylüyor; en başından falan başladı, güzel güzel söylüyordu, hatta içimden dedim ki "aha bunun yüzünden bütün gün bu şarkıyı mırıldanacağım"... sonra ne oldu, "biliyor musun" dedi, "gönül diye biri varmış". sevgilisi cevap vermedi. sonra bu dingil devam etti. "işte hamileymiş, ondan sevgilisi buna şarkı yazmış -aldırma deli gönül- diye" dediği anda döndüm baktım ama... mallığı ile öylesine meşguldu ki benim gözlerimden fışkıran ateşi görmedi. sonra kendimi oradan nasıl attım, temiz havaya nasıl kavuştum bilmiyorum. bak yine sinirlendim.
- saat kaç?
- ama saat kaçmaz ki.
- gel lan buraya, sorun mu var gardaş!
+Zenginler ne yer?
-Et.
+Peki fakirler ne yer?
-Hayalet.

(bkz: bu ne lan)
- sıkılıyorum
+ niye sen portakal mısın ki sıkılıyosun ?
- sen de göt değilsin ama sıçıyorsun.
-benimle dalga mı geçiyorsun?
+dalgayı nasıl geçeyim dalga denizde olur.
+Robin Hood hamile kalmış neden?

-Çünkü zenginden alıp fakire vermiş.

böyle espriler evlerden ırak !
.adam iyilik yapmak istiyormuş..
- eee
ama malzemesi yokmuş..
adamın uykusu gelmiş..
- eee ?
içeri almamış..
+hayvanlar neden düşünemezler?
-Neden?
+Bak sen de düşünemedin şimdi. haahahah.
-..... vurun gavura.
+ vurmayın lan, durun. aaa dur lan, başım ağrıdı dur. aaaaa.
adam elli lira istemiş..
- eee ?
ayaklısını vermişler..
http://www.facebook.com/p...11&type=2&theater
adam taş atıcakmış..
- eee ?
bulamamış..
adam köprüden geçmek istemiş..
- eee?
yıkmışlar..
(bkz: yüzünü gören cennetlik)
bizzat kendi edebiyat hocamın yapmış olduğu bir espriyi sizlerle paylaşmak isterim. Almanca sınavında gözetmenlik yapan "parmaksız" soy isimli bu pek muhterem edebiyat öğretmeninin kopya çekilmesine tahammülü asla yoktur. Fakat sınıfta kimse almancaya dair bir şey bilmemekte, dolayısıyla kopyalar havada uçuşmaktadır. hoca kopya çekmemesi için sınıfı uyarır ve bu esnada bir kız öğrenci "hocam maşallah, kulaklarınız hala çok iyi duyuyor" şeklinde bir cümle kurar. Bunun üzerine de hoca, "insan özürlü olunca başka uzuvları daha iyi gelişiyor" der. Sınıfta bu cümleden bir mana çıkarabilen kimse yoktur. Akabinde çok sevgili edebiyat hocam ekler; "parmaksızım ya."
-amet abi naabıyo?
-borusana girmiş çalışıyomuş.
kusabilirim yeni duyduklarım;
-saat kaç?
-kaçma gülüm yakalanırsın *
-hasan nabıyon?
-iyi bursadayım
-hadi ya bursa senin dayın mı?
-istanbul'da benim amcam. * *
(bkz: yaran atalay demirci espirileri)